Materiał Partnera

Maszyny dla przemysłu metaloplastycznego z rynku wtórnego

Maszyny dla przemysłu metaloplastycznego z rynku wtórnego

Obecnie na terenie Polski powstaje coraz więcej pracowni metaloplastycznych, ślusarskich i usług obróbek materiałowych, opartych o technologię CNC. Według analiz ekonomicznych, branże te w naszym kraju będą każdego roku wzrastały dynamicznie, na poziomie nawet kilkunastu procent. Jest to związane z koniecznością obsługi wielu rynków – wnętrzarskiego, budowlanego, energetycznego, dekarskiego, maszynowego itd. Nie byłoby to jednak możliwe bez nowoczesnych maszyn o wysokim poziomie dziennego przerobu. Dzisiaj opłacalne jest między innymi kupowanie ich z rynku wtórnego!

Maszyny ex works lub wyremontowane

Rynek wtórny obrotu maszynami do obróbki materiałowej metali jest dzisiaj bardzo rozwinięty. Jest to między innymi wynik dwóch ważnych czynników ekonomicznych. Pierwszym z nich jest ten dotyczący wysokich cen nowych urządzeń, które bardzo długo się amortyzują i znacznie obciążają budżet firm. Drugi czynnik związany mocno jest z modernizacjami przemysłu maszynowego na północy Włoszech. To tamtejsze pracownie metaloplastyczne wyprzedają na rynek polski swoje maszyny, co wiąże się nie z ich wyeksploatowaniem, ale ciągłym wyścigiem branżowym – technologicznym – panującym w tamtym regionie Europy. Polskie przedsiębiorstwa z powodzeniem mogą zatem wykorzystywać używane, włoskie sprzęty, które pozwalają na przeprowadzanie złożonych procesów obróbek materiałowych głównie sycących rodzimy rynek, a także całego gospodarczego bloku wschodnio- i środkowoeuropejskiego.

Zarówno małe, jak i duże firmy, są zatem bardzo zainteresowane maszynami ex worksoferowane bezpośrednio po wykorzystaniu przy produkcji w innym ośrodku przemysłowym – a także tymi remontowanymi. Opłacalność obu rozwiązań jest bardzo duża. W porównaniu z nowymi parkami maszynowymi może być to oszczędność nawet przekraczająca 50% cen fabrycznie nowych urządzeń.

Szukaj sprawdzonych marek maszyn 

Każdy przedsiębiorca zainteresowany rynkiem wtórnym maszyn do szeroko rozumianych procesów metaloplastycznych, powinien przede wszystkim kierować się ku konstrukcjom, od sprawdzonych producentów, którzy w branży uzyskali znaczne osiągnięcia technologiczne. Przykładowymi markami o statusie liderów światowych, są firmy:

Gildemeister, Trumpf, Mazak, Doosan, Deckel Maho, Haas, Amada, Daewoo, Emag, DMG DMU, Bystronic, Poręba, TOS VARNSDORF, Quaser, Fanuc, Euromac, BLM, Wafios, WMW, OKUMA, i wiele innych. Korzystanie z parków maszynowych tworzonych właśnie z urządzeń z logami tychże przedsiębiorstw, jest gwarancją wysokiego poziomu przerobu, niskiej usterkowości, wysokiej mocy, a także wielofunkcyjności i możliwości znacznej automatyzacji procesów przemysłowych. 

Polscy dystrybutorzy maszyn obróbki metalu na rynku wtórnym

Na rynku polskim działa kilku znaczących dystrybutorów maszyn obróbki metalu w obrocie wtórnym. Wysoką pozycję branżową, a także status jednego z monopolistów, zdobyła doświadczona firma ARTE-FERRUM, która handluje używanymi urządzeniami. Bogata oferta związana jest z również z wykupem maszyn oraz z ich długoterminowym leasingiem. Jeśli chodzi o zakres sprzedażowy, katalogi produktowe zbudowane są z takich sprzętów, jak m.in.: tokarki kłowe i CNC, wytaczarki, frezarko-wytaczarki CNC, frezarki pionowe i poziome, szlifierki, centra frezarskie, plazmy, walcarki-zwijarki do blachy, lasery, prasy hydrauliczne, prasy krawędziowe, zaginarki, piły-przecinarki, obrabiarki do obrzeży, giętarki do rur i profili, i wiele innych, z którymi warto zapoznać się na szczegółowo opisanej stronie internetowej.

Gwarancja przejrzystych umów, niskich cen i wysokich jakościowo maszyn obróbki metali, zapewniona!

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz