Materiał Partnera

Makijaż permanentny – jak się go wykonuje i dla kogo jest skierowany

Makijaż permanentny – jak się go wykonuje i dla kogo jest skierowany

Kobiety w szczególny, dbały i precyzyjny sposób dbają o nienaganny wygląd ciała i twarzy. Stasują odpowiednie kosmetyki, określony styl ubioru oraz co bardzo ważne odpowiedni makijaż. Staje się on nieodłącznym elementem wymyślonego wizerunku, który jeszcze bardziej upiększa kobiecą urodę. Coraz więcej kobiet z różnych przyczyn postanawia skorzystać z usług kosmetycznych w celu wykonania makijażu permanentnego.

Czym jest makijaż permanentny?

Większość kobiet wie, czym on jest i kiedy się na niego należy zdecydować. Makijaż permanentny wykonuje się głównie w celu zamaskowania niedoskonałość bądź podkreślenia walorów urody. Jeśli chodzi o niedoskonałości skórne, makijaż permanentny świetnie tuszuje blizny, przebarwienia, plamy pigmentacyjne oraz inne defekty. Bardzo często wykorzystują go również osoby uprawiające sporty – zwłaszcza wodne – ten typ makijażu wcale się nie rozmazuje! Makijaż permanentny umożliwia skorygowanie kształtu i wielkości ust. Najlepsze salony kosmetyczne takie jak Dana. Salon fryzjersko – kosmetyczny bez problemu dokonają wyrównania symetrii ust, wzmocnienia koloru warg czy delikatnego optycznego ich powiększenia. Jeśli chodzi o oczy, można podkreślić ich kontur, nadając stałą wyrazistość i świetny wygląd. Najczęściej kobiety wykonują makijaż permanentny w związku z niesymetrycznymi, cienkimi bądź przerzedzonymi brwiami, które słabo widać.

Sposób wykonania makijażu permanentnego

Najlepsze salony kosmetyczne zatrudniają linergistki – to specjalnie wyspecjalizowane w makijażu permanentnym kosmetyczki. Zabieg kosmetyczny zostaje przeprowadzany przy użyciu aparatu igłowego i doboru odpowiedniego pigmentu – cały proces wygląda podobnie do robienia tatuażu. Jeśli chodzi o pigment, musi on być dobrany w określony sposób: odpowiedni odcień zbliżony do koloru skóry. Warto pamiętać, że wszystkie specyfiki (farby i igły) nie powodują alergii i są w stu procentach bezpieczne dla zdrowia w czasie przeprowadzania zabiegu, jak i po jego zakończeniu. Cały proces tworzenia makijażu permanentnego przebiega w kilku etapach. Etap pierwszy to wywiad: makijażystka opowie, jak przebiegnie cały proces i zapyta o przebyte choroby skórne i przewlekłe. Niestety osoby z cukrzycą, łuszczycą, a także kobiety w ciąży nie mogą dokonywać tego typu zabiegów salonu piękności. Etap drugi zakłada dokładne oczyszczenie twarzy i określenie powierzchni, które mają zostać poddane makijażowi (w przypadku ust podawany jest środek znieczulający). Następnie wyspecjalizowana kosmetyczka rozpoczyna proces właściwy, który musi zostać powtórzony po dwóch tygodniach – w celu wypełnienia wszystkich ubytków. Ostatni etap zakłada nałożenie odpowiednich kompresów łagodzących i kilkudniowe stosowanie dobrych kremów nawilżających oraz toników.

Opracowanie:
Warszawa, Bernardyńska 4a/48
tel. 507 943 923
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz