Artykuł sponsorowany

Kredyt firmowy czy leasing? Wybierz z firmą Jarosława Śliwińskiego

Kredyt firmowy czy leasing? Wybierz z firmą Jarosława Śliwińskiego

Kupując samochody firmowe lub inne drogie urządzenia dla naszego przedsiębiorstwa, zwykle mamy do wyboru dwie możliwości – kredyt na zakup potrzebnego sprzętu lub wzięcie go w leasing. Każde z tych rozwiązań ma pewne plusy i minusy. Które będzie korzystniejsze? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Żeby jednak ułatwić podjęcie decyzji, warto zapoznać się z charakterystyką kredytu i leasingu oraz skorzystać z usług firmy Jarosława Śliwińskiego.

Leasing – nie tylko na samochody

Leasing pozwala naszej firmie na wykorzystywanie potrzebnego sprzętu, który tak naprawdę nie jest naszą własnością. Bardzo wiele przedsiębiorstw wybiera leasing wtedy, kiedy potrzebuje samochodów firmowych – trzeba jednak wiedzieć, że w ramach leasingu możemy korzystać też z wielu innych urządzeń – na przykład firma Jarosława Śliwińskiego oferuje pomoc przy leasingu na maszyny budowlane, ciężarówki, sprzęt rolniczy, ale także na urządzenia medyczne, nieruchomości i komputery. Przedsiębiorcy decydują się na leasing ze względu na dość krótki okres finansowania takiej inwestycji – zwykle trwa on od 2 do 5 lat. Poza tym, leasing można załatwić dość szybko, bez skomplikowanych formalności. Nie trzeba też posiadać wysokiego wkładu własnego, co pozwala korzystać z leasingu nawet firmom, które są w kiepskiej kondycji finansowej. Zanim jednak zdecydujemy się na leasing, powinniśmy wszystko dokładnie przeliczyć. Zdarza się bowiem, że korzystniejszym rozwiązaniem jest po prostu wzięcie kredytu na realizację inwestycji.

Kredyt na inwestycje

Drugim rozwiązaniem, kiedy potrzebujemy pieniędzy na realizację inwestycji, jest kredyt. Oferty kredytów dla firm są często bardzo korzystne, przez co pozwalają realizować przedsięwzięcia, na które normalnie nie byłoby nas stać. Jeśli rozważamy zaciągnięcie kredytu na zakup sprzętu dla naszej firmy, powinniśmy skorzystać z kalkulatora kredytowego. W ten sposób szybko dowiemy się, ile będzie wynosić rata kredytu i jaki będzie rzeczywisty koszt jego zaciągnięcia, co pozwoli porównać taką pożyczkę z leasingiem. Na przykład, biorąc 100 tys. kredytu dla firm, przy 10 tys. wkładu własnego, kredyt będziemy spłacać przez 15 lat po ok. 700 zł miesięcznie. Co ważne, sprzęt kupowany za pieniądze z kredytu mamy na własność – to zdecydowana przewaga tego sposobu finansowania nad leasingiem. Jeśli więc kupujemy maszyny, które mają nam służyć bardzo wiele lat, lepiej będzie wziąć kredyt – kiedy natomiast wiemy, że za kilka lat cały sprzęt będzie do wymiany, lepiej wziąć go w leasing.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy doświadczonego pośrednika finansowego?

Jak widać, każda z powyższych opcji ma swoje wady i zalety. W związku z tym warto skorzystać z pomocy doświadczonego pośrednika finansowego, który dopasuje produkt bankowy do specyfiki przedsiębiorstwa, ale również do potrzeb biznesmena czy też możliwości finansowych firmy. Dobrym pomysłem jest postawienie na pomoc specjalistów z firmy Jarosława Śliwińskiego, która od ponad siedmiu lat działa w branży kredytowo-gotówkowej, choć jej pracownicy mogą pochwalić się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Z jej usług mogą skorzystać również osoby prywatne, planujące na przykład wziąć samochód w leasing czy też kupić mieszkanie.

Opracowanie:
Droszków, Kalinowa 20
tel. 603 073 825
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz