Artykuł sponsorowany

Leasing pojazdów – na co zwrócić uwagę?

Leasing pojazdów – na co zwrócić uwagę?

Kupno samochodu firmowego to spore koszty, z którymi jednak można sobie łatwo poradzić dzięki korzystnemu leasingowi. Tego typu rozwiązanie ogranicza wykorzystanie własnego kapitału na zakup pojazdu, a proponowane finansowanie stanowi znaczne wsparcie dla przedsiębiorcy. Warto jednak tego typu umowę zawrzeć po uprzedniej konsultacji z doradcą – w czym dokładnie pomoże specjalista?

Odpowiednie warunki

Leasing daje możliwość użytkowania np. pojazdu bez konieczności ponoszenia całkowitego kosztu jego zakupu. To zatem rozwiązanie niezwykle korzystne dla przedsiębiorców, którzy nie chcą lub z pewnych przyczyn nie mogą pokryć całej kwoty, jaką chce uzyskać sprzedający. Leasing jest także doskonałym sposobem na zwiększenie regularnych kosztów w firmie. Przy wyborze właściwej faktury całość raty leasingowej w połączeniu z wkładem własnym, wykupem i ubezpieczeniem generują koszty księgowe. Warto przy wyborze leasingu ustalić odpowiednią wysokość raty – tak, by była ona stosunkowo niska i przystępna dla przedsiębiorcy. Pomoże w tym wykwalifikowany doradca, taki jak np. firma zaufanyleasing.pl, która jest w stanie zapewnić osobom zainteresowanym leasingiem minimum formalności w zakresie jego uzyskania. Jak się bowiem okazuje, do uzyskania tego typu formy finansowania wystarczy jedynie dowód osobisty oraz NIP prowadzonej działalności gospodarczej. Warto jednak pamiętać o konkretnych warunkach w przypadku leasingu pojazdów – samochód nie powinien być starszy niż 10 lat pod koniec okresu finansowania, należy również wziąć pod uwagę maksymalny okres, na jaki można zawrzeć umowę leasingową – zazwyczaj wynosi on od 6 do 84 miesięcy.

Korzystny leasing

Leasing pojazdów nie ogranicza się jedynie do określonych ich rodzajów – finansowanie można uzyskać zarówno w przypadku samochodów do 3,5 tony, jak i powyżej. Pierwszy wariant obejmuje leasing operacyjny i finansowy, w których wkład własny może wynosić od 1% do 45% z możliwością zwiększenia kilku pierwszy rat. Wynajęcie odpowiedniego specjalisty dbającego o korzystne warunki leasingu pozwala ustalić odpowiednią cenę wykupu, pakiety wchodzące w skład ubezpieczenia oraz dodatkowe opcje, do których zalicza się m.in. GAP, ochrona prawna czy ubezpieczenie na życie. W przypadku pojazdów o masie powyżej 3,5 tony, czyli ciągników siodłowych, ciężarówek czy autobusów, warto zdecydować się na możliwość zarejestrowania pojazdu w gminie objętej najmniejszym podatkiem drogowym. Takie rozwiązanie daje spore oszczędności, a w połączeniu z brakiem opłaty za samą rejestrację stanowi doskonałą ofertę proponowaną przez profesjonalnych doradców leasingowych. Warto skorzystać z ich pomocy przy leasingu pojazdów – dzięki temu rata będzie właściwie obliczona i dopasowana do możliwości przedsiębiorcy, specjalista zadba też o wszelkie formalności. Warto pamiętać, że firmy leasingowe korzystają z różnych sposobów przedstawiania kosztów transakcji. Aspektem kluczowym jest rzetelne wyliczenie wszystkich kosztów w których skład wchodzą zazwyczaj: wkład własny, rata leasingowa, wykup, rata za ubezpieczenie AC/OC, rata za ubezpieczenie GAP, dodatkowe koszty administracyjne, rejestracja pojazdu, opłaty przygotowawcze.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz