Artykuł sponsorowany

Leasing długoterminowy All Inclusive - co to takiego?

Leasing długoterminowy All Inclusive - co to takiego?

Leasing samochody to jedna z najchętniej wybieranych w ostatnich latach form kredytowania auta. Daje on możliwość używania samochodu z salonu, wysokiej klasy, którego zakup za gotówkę często jest nieosiągalny. Różne formy leasingowania pozwalają na elastyczne dopasowanie tej usługi do możliwości kupującego. Czym różnią się leasing operacyjny od finansowego i czym na ich tle wyróżnia się leasing All Inclusive?

Rodzaje leasingu

Leasing to swego rodzaju forma wynajmu przez przedsiębiorstwo jakiejś rzeczy – w tym przypadku samochodu – na określony czas. Leasingobiorca płaci miesięcznie pewną kwotę leasingodawcy, a na koniec ma pierwszeństwo wykupu (choć w niektórych formach nie jest to konieczne) danego przedmiotu. Leasing jest regulowany przez kodeks cywilny – musi być spisany w formie umowy między stronami. 

Istnieją różne formy leasingu: może być bezpośredni (zawarty z producentem) albo pośredni (przez firmę leasingową). Na raty składają się natomiast kapitał i odsetki – tak samo, jak w przypadku innych typów kredytu.

Leasing operacyjny to najczęstsza forma zawierania tego typu umów. Dla leasingobiorcy jest to możliwość przeniesienia rat do kosztów uzyskania przychodów, ale samochód nie podlega wtedy amortyzacji. Na koniec trwania umowy przedmiot można wykupić – cena jest powiększona o VAT, który nie pojawia się podczas płacenia rat. Często konieczna jest natomiast opłata wstępna – nawet do 20% wartości pojazdu, co przy dużej flocie daje duży koszt.

W leasingu finansowym prawo pozwala na amortyzowanie przez leasingobiorcę przedmiotu, który nie musi zostać na końcu wykupiony. Przedsiębiorstwo zyskuje na zwiększeniu wartości majątku bez ponoszenia kosztów, za to z zyskiem związanym z amortyzacją. W tym wypadku każda rata powiększona jest od podatek od towarów i usług.

Zalety leasingu

Do zalet leasingu niewątpliwie należy możliwość powiększenia kosztów uzyskania przychodu bez pochłaniającej gotówkę dużej inwestycji. Jest to też swojego rodzaju zakup ratalny – samochód jest bowiem spłacany co miesiąc, a gdy przedsiębiorstwo osiągnie odpowiedni poziom oszczędności może zostać wykupiony, powiększając tym samym swoje aktywa. Dodatkowo w leasingu operacyjnym nie trzeba płacić VAT na początku.

Są firmy pośredniczące, takie jak GO-leasing Region Zachodni, której siedziba znajduje się w Gorzowie Wielkopolskim, proponujący różne formy leasingu, w tym formę „All Inclusive”. Czym wyróżnia się taki sposób leasingowania?

Leasing All Inclusive

Leasing All Inclusive to zalety leasingu operacyjnego bez jego wad. Raty są niskie, a wykup to jedynie opcja. Można odliczyć od nich VAT oraz przenieść je do kosztów. Nie ma też wpłaty wstępnej, dzięki czemu pojawia się możliwość wzięcia w leasing wyższej klasy pojazdu. Leasingodawca w umowie zawiera pokrycie przez siebie kosztów serwisowania auta oraz przyznanie auta zastępczego. Jest to opcja przypominająca wynajem, jednak ze wszystkimi zaletami finansowymi leasingu operacyjnego!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz