Materiał Partnera

Ładowarki teleskopowe, maszyny rolnicze i budowalne - nowe czy używane?

Ładowarki teleskopowe, maszyny rolnicze i budowalne - nowe czy używane?

W obecnych czasach ładowarki teleskopowe są coraz częściej podstawowym narzędziem pracy każdego rolnika lub firmy budowlanej. Wiele osób zadaje sobie pytanie – czy lepiej zakupić nowe maszyny , a może korzystniejszym rozwiązaniem jest zakup maszyn używanych?

Gdzie kupować ładowarki teleskopowe?

Na rynku dostępnych jest wiele maszyn rolniczych, jak podkreśla przedstawiciel firmy Merlo Polska Sp. z o.o., obecnie maszyny nie należą do tanich, więc wiele osób kusi możliwość zakupu używanego sprzętu. Zakup nowej maszyny rolniczej czy budowlanej ma szereg zalet dla użytkownika, ale gdzie kupować tego rodzaju sprzęt ?

Na pewno znaleźć należy w swojej okolicy sprawdzonego dealera ladowarek teleskopowych  dla rolnictwa czy budownictwa. Dzięki temu będziemy mogli osobiście sprawdzić jak wygląda dany sprzęt, trudno bowiem kupować maszyny na odległość bez uprzedniego zobaczenia ich z bliska. Wielu dealerów umożliwia swoim klientom wypożyczenie ciągnika czy innej maszyny na jeden lub kilka dni. Dzięki temu można zapoznać się z maszyną, sprawdzić jej możliwości i przekonać się, czy jesteśmy w stanie efektywnie pracować przy jej pomocy. Zakup u autoryzowanego dealera maszyn to gwarancja, że produkt jest pewny, nowy, pełnowartościowy. Wystarczy udać się do dealera i określić swoje potrzeby dot. maszyn a ten  zaproponuje odpowiedni dla nas sprzęt. 

Niestety przy zakupie używanych maszyn zbyt często zdajemy się na oferty niewiadomego pochodzenia od osób prywatnych. W związku z tym zakup używanej maszyny wymaga od nas więcej zaangażowania, czasu, bywa że jest ryzykowny.

Zalety nowych ładowarek teleskopowych

Wiele osób przy zakupie ładowarek teleskopowych rolniczych czy budowlanych kieruje się ceną - im niższa, tym lepiej. Jest to jednak błąd, ponieważ oszczędność może być tylko pozorna. Co z tego, że początkowo mniej zapłacimy za sprzęt, skoro częściej będzie on się psuł lub dostępność do części zamiennych czy usług serwisowych w terenie będzie ograniczona. W ogólnym rozliczeniu zakup używanych maszyn wymaga dokładnego przemyślenia i tak naprawdę nie zawsze się kalkuluje. Przed kupnem warto sprawdzić kompatybilność mocowania osprzętu oraz dostępność deklaracji zgodności CE , co nie zawsze jest oczywiste i dostępne przy zakupie używanych maszyn.

Zakup nowych maszyn jest bardziej opłacalny i ma wiele zalet !  Przede wszystkim Klient, który wybrał takie rozwiązanie, może spać spokojnie - awarie są mniej prawdopodobne. Dodatkowo nowe maszyny można zakupić w atrakcyjnym finansowaniu fabrycznym, leasingu lub w kredycie, co sprawia, że Klient nie angażuje jednorazowo całej gotówki na zakup sprzętu.

Opracowanie:
Łomianki, Warszawska 109
tel. 22 751 20 22
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz