Materiał Partnera

Parametry wibropras mobilnych Henkis

Parametry wibropras mobilnych Henkis

Wibroprasy mobilne to urządzenia zajmujące się wyrobem elementów betonowych małych rozmiarów, takich jak pustaki ścienne i stropowe, bloczki fundamentowe, obrzeża trawnikowe i krawężniki drogowe. Maszyny firmy Henkis w systemie kroczącym, co znaczy, że poruszają się na kołach, produkując wyroby na betonowym placu. Przyjrzyjmy się, czym różnią się trzy modele: HERKULES, MODUS i BIS.

HK-696 HERKULES

Wibroprasy stanowią część oferty maszyn budowlanych, jakie produkuje Henkis. Ten model to jedna z w pełni automatycznych wibropras mobilnych. Charakteryzuje go bardzo duża wydajność, która zwiększyć można, stosując także przejezdną paletyzarkę – pozwala to na pełną mechanizację procesu produkcji i zbierania wyrobów.

HERKULES ma opcje dopasowania i funkcję podwyższonej częstotliwości wibracji, które pozwalają na optymalne wykorzystanie wyrobów i dają wyroby wysokiej jakości.

Praca maszyny odbywa się w trakcie ruchu – w przeciwieństwie do wibropras stacjonarnych – wibroprasa przemieszcza się po betonowej płycie produkcyjnej, zostawiając za sobą gotowe wyroby. Cykl pracy trwa od 25 do 60 sekund i HERKULES może być obsługiwana przez jedną osobę. Prędkość jazdy, z jaką się porusza to 19,5 m/min. W ciągu ośmiu godzin pracy jest w stanie wykonać od 3 do 4 tysięcy sztuk produktów – zależy to od liczby sztuk w formie.

HK-104 MODUS

Kolejna z wibropras mobilnych, które może obsługiwać jedna osoba. Podobnie też produkcja odbywa się w ruchu. MODUS znajduje zastosowanie w produkcji takich samych elementów, co HERKULES, czyli pustaków betonowych, elementów gazonowych, krawężników i bloczków fundamentowych.

Ma nieco inny czas cyklu pracy – trwać on może od 30 do 60 sekund. Różna też jest wydajność tego modelu. W zależności od organizacji produkcji rodzaju wytwarzanych elementów jest on w stanie wyprodukować od 500 do 4 tysięcy sztuk.

HK-6 BIS

W tym przypadku Henkis oferuje nam maszynę półautomatyczną, w przeciwieństwie do dwóch poprzednich. Zasyp formy następuje tu ręcznie, podczas gdy mechanicznie odbywa się proces formowania i rozformowania. Ten model cechuje niewielkie zapotrzebowanie na moc elektryczną. Świetnie sprawdzi się w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Podobnie jak poprzednie wibroprasy, BIS pracuje w systemie kroczącym. Jego obsługa wymaga dwóch osób, a cykl pracy to 1-2 minuty.

Paletyzarka HK-105

Urządzeniem, które będzie świetnym uzupełnieniem wibroprasy, będzie paletyzarka. Służy ona do zbierania gotowych wyrobów z placu produkcyjnego. Model HK-105 stworzony został z myślą o współpracy z wibroprasami HERKULES i MODUS.

Opracowanie:
Marki, Okólna 43
tel. 22 781 22 09
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz