Materiał Partnera

Kryteria wyboru firmy transportowej

Kryteria wyboru firmy transportowej

Wybór firmy transportowej to w wielu przypadkach rozpoczęcie wieloletniej współpracy. Transport towarów to zadanie niezwykle odpowiedzialne. W tym przypadku niezbędna jest rzetelność, terminowość oraz oczywiście dobra cena. Problem pojawia się jednak w momencie podejmowania decyzji odnośnie konkretnej firmy transportowej. Dlatego podpowiadamy jakie kryteria zastosować podczas wyboru.

Rodzaj transportu

W pierwszej kolejności należy rzecz jasna określić jakiego rodzaju transportu potrzebujemy. Czy wynajęta firma transportowa będzie przewozić towary sypkie, ładunek drobnicowy czy też wielkogabarytowy. Jeśli szukamy firmy, która ma transportować towary chłodnicze, to wymagania wobec przewoźnika będą jeszcze bardziej rygorystyczne.

Warto także określić czy szukamy transportu o zasięgu krajowym czy międzynarodowym. Istotną kwestią jest również zakres obowiązków. Przecież firmie transportowej możemy zlecić dodatkowo zadania związane ze spedycją oraz logistyką. Niektóre firmy preferują dosyć wąską specjalizację. Dlatego zawsze warto najpierw dokładnie sprawdzić zakres i charakter oferowanych usług. Wybór firmy o konkretnej specjalizacji to dodatkowa gwarancja, że dany ładunek dotrze do odbiorcy w idealnym stanie oraz ściśle określonym czasie.

Flota pojazdów

Wynajmując transport samochodowy należy skupić się na weryfikacji jakości pojazdów wykorzystywanych w danej firmie. Nowe, regularnie serwisowane auta to gwarancja niezawodności, ale także bezpieczeństwa. Firma transportowa nie powinna mieć problemu z udostępnieniem aktualnych badań technicznych swoich pojazdów. O ile auta są w dobrym stanie.

Umiejętności i doświadczenie

Czymże jest dobry pojazd bez jeszcze lepszego kierowcy. Sprawdzenie kwalifikacji osób zatrudnionych w firmie transportowej to kolejny ważny punkt naszej „checklisty”. Ponadto należy także zweryfikować czy firma posiada certyfikaty, które uprawniają do przewozu konkretnych towarów. Certyfikaty ISO, ubezpieczenia oraz informacje dotyczące klasy ekologicznej pojazdów to informacje, które warto poznać przed podpisaniem umowy.

Bezpośredni kontakt

„Kwestią szalenie ważną w każdym biznesie jest również bezpośredni kontakt z Klientem. Dlatego profesjonalna firma transportowa powinna przydzielić do każdego Klienta indywidualnego opiekuna oraz udostępnić możliwość kontaktu z konsultantem, który będzie stanowić całodobowe wsparcie w sytuacjach awaryjnych.” – przekonuje specjalista z firmy transportowej Jani-Trans, oferującej profesjonalny przewóz materiałów. W przypadku zlecenia transportu międzynarodowego warto podpytać, czy kierowcy znają język obcy.

Wybór firmy transportowej to wieloetapowy proces, który musi być poprzedzony rzetelnym „wywiadem środowiskowym”. W końcu od terminowości i jakości realizacji zlecenia zależą także nasze finanse.

Opracowanie:
Łuków, Zimna Woda 106
tel. 607 840 845
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz