Materiał Partnera

Kruszywo na ścieżkę w ogrodzie

Kruszywo na ścieżkę w ogrodzie

Ścieżka to jeden z najważniejszych elementów ogrodu. Pozwala podzielić cały ogród na mniejsze segmenty, a przede wszystkim usprawnić przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi jego częściami. Mają one zastosowanie nie tylko praktyczne, ale również dekoracyjne, ponieważ zastosowanie odpowiedniego materiału może upiększyć wygląd naszej zielonej oazy. Tutaj pojawia się pytanie, jakie kruszywo będzie idealne na ścieżkę w ogrodzie.

Ścieżka w ogrodzie - jakie kruszywo najlepsze?

Wybór odpowiedniego kruszywa nie jest prostym zadaniem z kilku powodów. Przede wszystkim na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących sprzedaż kruszywa wysokiej jakości, którzy proponują kilkanaście ciekawych rozwiązań - kilka z nich proponuje również transport tego materiału. Po drugie podłoże ścieżki i drogi ogrodowej musi spełnić kilka zadań - przede wszystkim musi być odpowiednio elastyczne, a jednocześnie wytrzymałe na ciężar. Dodatkowo musi być ono estetyczne, tak by wpasowało się w koncepcję ogrodu, a jednocześnie pasować do aranżacji domu - radzi właściciel firmy Phu Grand Radosław Czubiński.

Między innymi dlatego, jako podłoże alejek ogrodowych, doskonale sprawdzają się kruszywa łamane. Spełniają funkcję dekoracyjną, a jednocześnie są bardzo wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Najczęściej stosuje się grysy oraz żwiry, które dostępne są w wielu rodzajach grubości i różnej kolorystyce, dzięki czemu bez trudu można dobrać ich rodzaj do oczekiwanych rezultatów.

Samodzielne układanie alejek ogrodowych

Po wybraniu odpowiedniego kruszywa na podłoże naszych alejek ogrodowych można przystąpić do ich układania - na szczęście nie musimy go samodzielnie przewozić, wiele firm oferuje transport piasku na plac budowy. Na szczęście nie jest to zadanie bardzo trudne i z powodzeniem można je wykonać samodzielnie, bez wynajmowania specjalistycznej ekipy budowlanej. Wystarczy postępować zgodnie z krótką instrukcją.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić jest usunięcie wierzchniej warstwy ziemi - proces ten nazywa się korytowaniem. W kolejnym etapie wykonujemy obrzeża, do których stworzenia idealnie sprawdzą się bloki betonu. Na tak przygotowane podłożym możemy umieszczać kruszywa - należy robić to warstwami ze względu na ich drobnoziarnisty charakter. Na samym dnie umieszczamy gruz lub tłuczeń, które przykrywane są agrowłókniną. Na samym wierzchu wykładamy dekoracyjne kruszywo - na przykład żwir.

Opracowanie:
Korzeniewo, Kwidzyńska 1C
tel. 885 321 004
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz