Materiał Partnera

Kriolipoliza, czyli nowoczesna metoda pozbycia się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza, czyli nowoczesna metoda pozbycia się tkanki tłuszczowej

Pojawiająca się w poszczególnych miejscach ciała tkanka tłuszczowa jest nierzadko trudna do wyeliminowania. Rygorystyczne diety i ćwiczenia fizyczne nie przynoszą spodziewanych rezultatów, dlatego warto wybrać metodę proponowaną przez kliniki medycyny estetycznej. To kriolipoliza, która polega na doprowadzeniu komórek tłuszczowych do rozpadu dzięki ich wychłodzeniu. Jak dokładnie przeprowadza się ten zabieg?

Miejscowe wychładzanie

Kontrolowane chłodzenie za pomocą specjalistycznych urządzeń daje wiele możliwości w zakresie bezbolesnego i bezinwazyjnego usuwania tkanki tłuszczowej. Zabieg kriolipolizy wykonywany w dobrych klinikach medycyny estetycznej polega na zassaniu wybranych tkanek przez aplikator zabiegowy i tym samym możliwość rozpoczęcia procesów chłodzących. Pod wpływem niskiej temperatury wywoływany jest miejscowy stan zapalny, który prowadzi do trwałego uszkodzenia komórek tkanek tłuszczowych.

Rozwiązanie to wbrew pozorom jest całkowicie bezpieczne i co więcej – bezbolesne. Należy jednak pamiętać o zrealizowaniu zabiegu kriolipolizy wyłącznie w renomowanej klinice medycyny estetycznej, takiej jak np. Tesoro Clinic. Specjaliści zadbają o to, by wychładzanie trwało przez odpowiedni czas – zazwyczaj zabieg przeprowadza się przez około godzinę. Kriolipoliza jest zatem metodą komfortową i dodatkowo nieinwazyjną, bowiem komórki tkanek tłuszczowych zostają przez organizm wydalone w sposób naturalny. Czy podczas wychładzania nie pojawią się jednak odmrożenia?

Całkowicie bezpieczny zabieg

Przed wykorzystaniem aplikatora zabiegowego na wybrane miejsce na skórze nakłada się odpowiedni materiał – to właśnie dzięki niemu skóra zabezpieczona jest przed odmrożeniami. Wiele osób obawia się również wybroczyn, których powstanie byłoby związane z procesem zassania tkanek. Również i przed tym efektem ubocznym chroni specjalny materiał, dlatego kriolipoliza jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, bezbolesnym oraz nie wywołuje żadnych powikłań związanych z jej przeprowadzeniem. Warto jednak pamiętać, że jej efektywność zależy od wykorzystywanych urządzeń.

Nowoczesna aparatura daje bowiem możliwość regulacji oraz monitorowania temperatury tkanek, co wpływa nie tylko na skuteczność całego zabiegu, ale też jego bezpieczeństwo. Należy zatem postawić na renomowaną klinikę medycyny estetycznej, w której wykwalifikowany i doświadczony personel zadba o przeprowadzenie kriolipolizy w sposób profesjonalny. Pierwsze efekty pojawiają się już w okresie 6-12 tygodni od wykonania zabiegu – są one trwałe, jednak można je wzmocnić poprzez powtórzenie kriolipolizy. Jak się zatem okazuje, uciążliwa tkanka tłuszczowa może być skutecznie wyeliminowana właśnie dzięki temu zabiegowi.

Opracowanie:
Wrocław, Szybowcowa 31 lok. 2
tel. 536 213 213
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz