Materiał Partnera

Bezoperacyjny lifting twarzy - czy to możliwe?

Bezoperacyjny lifting twarzy - czy to możliwe?

Już po 25. roku życia rozpoczyna się naturalny proces starzenia skóry. To właśnie wtedy na twarzy można zaobserwować pierwsze zmarszczki, które są wynikiem stopniowej utraty kolagenu oraz elastyny w skórze. Objawem starzenia jest pojawienie się niedoskonałości w okolicach oczu, ust oraz czoła. Do pewnego czasu jedynym ratunkiem była konieczność poddania się operacji chirurgicznej. Aktualnie jednak możliwy jest bezoperacyjny lifting twarzy.

Lifting twarzy bez konieczności zabiegów operacyjnych

Współczesna medycyna estetyczna oferuje lifting twarzy bez konieczności poddawania się inwazyjnemu zabiegowi. Salony urody udostępniają pacjentom możliwość skorzystania z:

  • radiofrekwencji mikroigłowej RF,
  • HIFU,
  • osocza bogatopłytkowego.

Czym jest radiofrencja mikroigłowa RF i jak działa?

Radiofrekwencja mikfoigłowa RF pozwala na bardzo szybkie przywrócenie skórze pacjenta jej dawnego blasku – jędrności oraz gładkości.Zabieg pobudza skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych oraz elastyny, przez co zmarszczki zostają „uzupełnione”. Polega on na odpowiednim rozgrzaniu naskórka oraz skóry właściwej. Odbywa się to za pomocą igły wbijanej do głębokości od 0,5-3,5 milimetra. Efekty tego rodzaju zabiegów są widoczne już po pierwszym jego wykonaniu, jednak, aby utrzymać pożądany efekt, konieczne jest wykonywanie go seriami – wyjaśnia pracownik Kliniki ESTmedica.

Inne sposoby na bezinwazyjny lifting twarzy

Zabieg HIFU polega na pobudzeniu skóry do jej naturalnej regeneracji oraz odbudowy. Jego głównym celem jest uzyskanie efektu zagęszczenia skóry, co przekłada się na zmniejszenie wiotkości. Zabieg ten wykonuje się za pomocą ultradźwięków skoncentrowanych na wskazanym miejscu. HIFU poprawia owal twarzy, wpływa na zwiększenie jędrności oraz elastyczności twarzy, jak również w zdecydowanym stopniu pozwala na zredukowanie zmarszczek. Zabieg HIFU jest bezinwazyjny, jednak efekty widoczne są dopiero po kilku miesiącach – pobudzona skóra musi mieć czas na odbudowę i wygładzenie twarzy.

Bezoperacyjne odmładzanie można przeprowadzić z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Metoda ta przez specjalistów bardzo często jest nazywana liftingiem wampirzym. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta – głównie ze względu na fakt, że wstrzykiwane osocze pozyskuje się z krwi osoby poddawanej kuracji. Dzięki temu zyskuje się stuprocentową pewność braku jakichkolwiek powikłań, czy pojawieniu się reakcji alergicznej. Osocze bogatopłytkowe ma za zadanie pobudzić skórę do produkcji nowych naczyń krwionośnych oraz poprawić jej gładkość i gęstość. Pierwsze efekty można zaobserwować dopiero po wykonaniu serii zabiegów.

Lifting twarzy bez konieczności operacji – to możliwe!

Przedstawione trzy metody są idealnymi rozwiązaniami dla wszystkich pacjentów, którzy mają obawy co do operacyjnego zabiegu. Dodatkowo zabiegi są całkowicie bezpieczne, a pacjent już tego samego dnia może wrócić do domu. Wybierając salon medycyny estetycznej, warto kierować się wysoką jakością wykonywanych zabiegów – pomocne będą między innymi opinie innych pacjentów.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz