Artykuł sponsorowany

Kostka brukowa, jak czyścić i dbać o nią na co dzień?

Kostka brukowa, jak czyścić i dbać o nią na co dzień?

Kostka brukowa to dziś najczęściej wybierany materiał do budowy podjazdów, chodników i alejek ogrodowych. Mało kto jednak ma świadomość, że należy ją regularnie czyścić i pielęgnować, aby służyła nam przez lata w niezmienionej postaci. Jak zrobić to profesjonalnie? Jaki sprzęt i środki nadają się do tego? Na co należy uważać?

Do firm świadczących usługi sprzątające jak K. Grymi Profesjonalne Usługi Sprzątające często zgłaszają się klienci z problemem usunięcia głębokich zanieczyszczeń z chodników czy podjazdu. Plamy, które mają już kilka lat nie poddadzą się wodzie pod ciśnieniem a wręcz przeciwnie wymagają specjalistycznych środków i urządzeń. Zgłaszając się do nas mają Państwo pewność, że oferowane usługi zostaną zrealizowane na najwyższym poziomie.

Kostka brukowa, na co dzień

Dziś wiele firm oferuje kostkę brukową, która wcześniej została zaimpregnowana, aby nie szkodziły jej warunki atmosferyczne oraz codzienne użytkownie. Warto jednak samemu zadbać o tę nawierzchnię, która odpowiednio pielęgnowana może posłużyć nam wiele lat. Jednym z często zgłaszanych nam problemów są rosnące między kostką brukową rośliny. Nie da się go tak zupełnie wyeliminować, ale ważne jest to jak usuwamy rośliny. Są one niebezpieczne o tyle, że rosnące korzenie mogą doprowadzić do wypaczenia się kostek. Przez to nawierzchnia przestanie być równa, co tylko będzie sprzyjać odkładaniu się nieczystości w szczelinach. Nie wolno wyrywać roślin bezpośrednio z podłoża, ponieważ możemy uszkodzić strukturę kostki. Można wykorzystać do tego druciane szczotki, które pomogą pozbyć się również mchu lub dokupić do kosiarki spalinowej specjalną nakładkę- drucianą tarczę, która znacznie przyśpieszy usuwanie roślin spomiędzy kostek. Szybkim i skutecznym może okazać się również palnik gazowy, który nie niszcząc kostki brukowej usunie i to na stałe mchy i chwasty. Po ich usunięciu warto opryskać ziemię środkami dedykowanymi do usuwania chwastów z chodników a nie zwykłymi chemicznymi środkami, które mogą odbarwiać i niszczyć kostkę.

Czyszczenie do zadań specjalnych

Gdy kostka brukowa została wykorzystana do budowy podjazdu bardzo często na jej powierzchni można zobaczyć nieco cięższe zabrudzenia: olej i smar z samochodu, tłuszcz czy osad wapienny. Takie nieczystości wymagają już specjalistycznego czyszczenia. Osady będące efektem deszczu czy wilgoci nie szkodzą kostce, ale wyglądają bardzo nieestetycznie. Warto czyścić je przy pomocy myjki ciśnieniowej, która pomoże usunąć także ewentualną pleśń czy grzyby. Również w tym przypadku należy używać środków, które zostały przeznaczone do mycia chodników, ponieważ substancje w nich zawarte zabezpieczają kostkę przed brudem i osadem. Uporczywe plamy z tłuszczu należy usuwać od razu inaczej możemy potrzebować specjalistycznego urządzenia na przykład pistoletu do piaskowania. Jeśli mają Państwo problem z plamami, których nie możecie sami wyczyścić zapraszamy do K. Grymi Profesjonalne Usługi Sprzątające!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz