Artykuł sponsorowany

Korekcja nosa — na czym polega i kto może z niej skorzystać?

Korekcja nosa — na czym polega i kto może z niej skorzystać?

Chirurgiczna korekta nosa należy do operacji plastycznych, które mają za zadanie zmienić kształt i wygląd naszego nosa na bardziej proporcjonalny i ładny. Tego typu operacja może być przeprowadzona dopiero po zakończeniu dojrzewania płciowego. Istnieją wda rodzaje wskazań do rynoplastyki— estetyczne i medyczne. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? O tym piszemy w artykule. Zapraszamy do jego lektury.

Powody przeprowadzania rynoplastyki

Plastyka nosa jest nazywana także rynoplastyką i tak jak już wspomnieliśmy o tym wcześniej, wykonuje się ją z w dwóch powodów. Jednym z nich jest chęć upiększenia swojego nosa poprzez nadanie mu proporcjonalnego i zgrabnego kształtu. W tym celu niweluje się zbyt wydatną kość nosową, zniekształcenia, asymetrię lub też reguluje odległości między dziurkami nosowymi bądź koryguje zbyt grubą końcówkę nosa. Istnieje także możliwość zmiany rozmiarów nosa na większy poprzez wykonanie przeszczepu chrząstki pochodzącej z ucha, żebra lub stosując do tego celu syntetyczne surowce.

Plastyka nosa jest też często wykonywana ze względów medycznych, gdzie rekonstruuje się pierwotną konstrukcję nosa, która uległa znacznemu i widocznemu uszkodzeniu na skutek poważnego urazu bądź wystąpienia wad genetycznych. W poczet tego typu operacji plastycznych możemy zaliczyć m.in. konchoplastykę (polegającą na redukcji przerośniętych małżowin nosowych) oraz septoplastykę (w której w głównej mierze prostuje się przegrody nosowe). Plastykę nosa może wykonywać tylko wykwalifikowany i doświadczony specjalista z dziedziny chirurgii plastycznej taki, jak pracownicy sprawdzonych Gabinetów Chirurgii Plastycznej i Estetycznej Leszczyński z siedzibą na Dolnym Śląsku, w Głogowie, Legnicy i w Lublinie.

Jakie wyróżniamy rodzaje operacji plastycznych nosa i jakie są do nich przeciwwskazania?

Jeśli chodzi o rodzaje operacji plastycznych nosa, to wyróżniamy tutaj podział na metodę zamkniętą i otwartą. Metoda zamknięta polega na wykonywaniu nacięć wewnątrz nosa, dostając się w ten sposób do kości oraz chrząstek, które mają ulec korekcie. Dzięki tej technice blizny powstałe po operacji są praktycznie niewidoczne. Ponadto, ta technika umożliwia przeprowadzenie zarówno korekty miękkich fragmentów nosa, jak i tych twardych. Jeśli mowa o otwartej metodzie plastyki nosa, to cięcia są tu wykonywane na zewnętrznej części nosa.  Do wykonania rynoplastyki istnieją pewne przeciwwskazania obejmujące skazy naczyniowe, anemię, cukrzycę, zapalenie zatok czy nieuregulowane ciśnienie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz