Mikrodermabrazja diamentowa czy korundowa – co wybrać?

Mikrodermabrazja diamentowa czy korundowa – co wybrać?

W ofercie salonów medycyny estetycznej znajdziesz zarówno mikrodermabrazję diamentową, jak i korundową. Zastanawiasz się, czym się różnią? Przeczytaj, na czym polega zabieg z wykorzystaniem drobinek diamentu, a jak wygląda zabieg z zastosowaniem korundu. Poznaj wskazania i przeciwwskazania do zabiegu i wybierz najlepszą opcję dla siebie.

Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa?

Skóra musi zostać odpowiednio przygotowana do zabiegu. Pierwszy krok to dokładne oczyszczenie z wszelkich zanieczyszczeń, pozostałości makijażu oraz ściągnięcie sebum. Jeśli masz tendencję do łojotoku, wówczas skóra przecierana jest spirytusem lub kwasem borowym. Następnie specjalista wykonuje łagodny masaż, który pobudza krążenie krwi.

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg, do którego wykonania potrzebna jest specjalna głowica z warstwą pyłu diamentowego. W zależności od przypadku do wyboru są ziarna różnej wielkości. Lekarz medycyny estetycznej lub kosmetolog przykłada głowicę do skóry. Głowica złuszcza i zasysa skórę, wciągając martwe warstwy naskórka. Efekty mikrodermabrazji diamentowej widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Jakie są wskazania do mikrodermabrazji diamentowej?

Mikrodermabrazja diamentowana polecana jest osobom, które zmagają się z problemami skórnymi, takimi jak trądzik młodzieńczy i blizny potrądzikowe, zaskórniki, rozszerzone poty, zmarszczki. Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg stosunkowo łagodny, dlatego mogą się mu poddać również osoby z wrażliwą cerą i alergicy, którzy mają skłonność do podrażnień i reakcji uczuleniowych.

Jakie są przeciwwskazania do mikrodermabrazji diamentowej?

Przeciwwskazania do mikrodermbrazji diamentowej to przede wszystkim nowotwory skóry, podrażnienia i uszkodzenia skóry wywołane opalaniem, stany zapalne, zakażenia wirusowe, bakteryjne, grzybicze.

Dowiedz się, czy można wykonywać mikrodermabrazję latem.

Na czym polega mikrodermabrazja korundowa?

Tak jak w przypadku mikrodermabrazji diamentowej skóra musi zostać dokładnie oczyszczona z resztek zanieczyszczeń i sebum. Mikrodermabrazja korundowa to zabieg, który polega na mechanicznym ścieraniu warstw naskórka za pomocą drobinek korundu. Do skóry przykładana jest głowica, z której pod ciśnieniem wydostają się kryształki, które uderzają o skórę i ją złuszczają. Martwy naskórek jest jednocześnie zasysany. Intensywność zabiegu zależy od wybranego przypadku, ale efekty mikrodermabrazji korundowej są widoczne od razu po zabiegu.

Jakie są wskazania do mikrodermabrazji korundowej?

Mikrodermabrazja z korundem polecana jest szczególnie dla osób, u których widoczne są pierwsze oznaki starzenia. To zabieg mocniejszy niż wersja diamentowa, więc pomoże wygładzić i spłycić nawet głębokie zmarszczki. Inne wskazania do mikrodermabrazji korundowej to zaskórniki, wągry, trądzik, rozszerzone pory, blizny, widoczne rozstępy, silne przebarwienia.

Jakie są przeciwwskazania do mikrodermabrazji korundowej?

Przeciwwskazania są takie same jak w przypadku wersji diamentowej. Dodatkowo należy pamiętać, że złuszczanie korundem jest stosunkowo mocnym peelingiem, dlatego może pojawić się zaczerwienie i podrażnienie utrzymujące się nawet kilka dni. Szczególnie zabieg mikrodermabrazji korundowej twarzy u osób z wrażliwą cerą powinien być przemyślany. Alergikom nie zaleca się w ogóle wykonywania tego typu zabiegu. Jeśli więc masz wrażliwą skórą skłonną do podrażnień, wybierz dermabrazję diamentową lub skonsultuj się z lekarzem, który dokładnie przeanalizuje wszystkie za i przeciw. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz