Artykuł sponsorowany

Kompleksowa ochrona sanitarna obiektów w dobie koronawirusa

Kompleksowa ochrona sanitarna obiektów w dobie koronawirusa

Wybuch pandemii koronawirusa wymógł na wielu osobach utrzymanie w obiektach wysokiego poziomu reżimu sanitarnego. Samo częste mycie rąk i noszenie maseczek ochronnych nie jest wystarczające. Konieczne okazało się również stosowanie środków odkażających i dezynfekowanie wszelkiego rodzaju powierzchni. Jak skutecznie zapewnić właściwą ochronę sanitarną obiektów w dobie COVID-19? Podpowiadamy.

Walka z koronawirusem – odkażanie, dezynfekcja i sterylizacja

Wiele osób w walce z koronawirusem mówi o koniecznym odkażaniu, dezynfekcji i sterylizacji. Warto jednak wiedzieć co dokładnie oznaczają wspomniane terminy. Dezynfekcja, czyli inaczej odkażanie, to proces, który pozwala zniszczyć różne formy drobnoustrojów. Należy jednak zaznaczyć, że w zależności od zastosowanej metody odkażania nie zawsze jest możliwe skuteczne zabicie wszelkich form przetrwalnikowych. 

Skuteczne usuwanie drobnoustrojów wymaga zastosowania odpowiednich środków dezynfekujących, we właściwym stężeniu. Należy też zapewnić odpowiednią długość ich działania – wyjaśnia ekspert z firmy DDD Czystość Krzysztof Tyszecki.

Jeśli chodzi o sterylizację, to należy pamiętać, że bardzo trudne jest jej samodzielne przeprowadzenie w warunkach domowych. Z tego też względu, chcąc zapewnić kompleksową ochronę sanitarną obiektów, warto postawić na stosowanie różnych metod dezynfekcji.

Jakie metody dezynfekcji warto stosować?

Chcąc skutecznie pozbyć się wirusa SARS-CoV-2 ze skóry, ale też wszelkiego innego rodzaju powierzchni, należy stosować odpowiednie środki odkażające. Powinny one być wyprodukowane na bazie alkoholu i zawierać co najmniej 70% etanolu. Alternatywą może być izopropanol – również w tym samym stężeniu. Dezynfekcja tego typu środkami pozwala zabić wirusa już w ciągu 15-30 sekund. Warto pamiętać, by po ich użyciu pozwolić preparatowi naturalnie odparować.

Pomocne może być takie skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Dezynfekcja pomieszczeń pozwala zniszczyć różnego rodzaju drobnoustroje chorobotwórcze i ich formy przetrwalnikowe za pomocą środków chemicznych oraz fizycznych. Co ważne – skorzystanie z tego typu opcji gwarantuje, że zastosowana metoda zostanie dopasowana do potrzeb klienta i charakteru pomieszczeń. Należy pamiętać, że tego typu zabiegi są wykonywane wyłącznie pod nieobecność użytkowników wnętrz, gdyż bezpośredni kontakt ze środkami dezynfekcyjnymi może być dla nich szkodliwy. Co więcej, część stosowanych preparatów może być wykorzystywana do powierzchni mających kontakt z żywnością. Warto dodać, że dezynfekcja jest wykonywana w oparciu o Plan Higieny Pomieszczeń, a zleceniodawca uzyskuje pełne informacje na temat wykonanych prac i użytych preparatów.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz