Materiał Partnera

Kogo obowiązuje odzież ochronna i gdzie kupować sprzęty BHP?

Kogo obowiązuje odzież ochronna i gdzie kupować sprzęty BHP?

Polskie prawo, aby chronić życie i zdrowie pracownika zobowiązuje do zakładania przez pracowników odzieży ochronnej lub roboczej. Czym różni się odzież ochronna od roboczej? Kiedy zwykłe, osobiste ubranie nie nadaje się do pracy? Gdzie najlepiej kupować sprzęty i artykuły BHP, które w mniejszym lub w większym zakresie potrzebne są niemal w każdej firmie?

Czym różni się odzież ochronna i robocza?

Bywają zajęcia i prace, które bezwzględnie wymagają odpowiedniej odzieży ochronnej. Są to kwestie regulowane prawnie W Polsce. W przypadku, gdy istnieje możliwość, że odzież pracownika może być zniszczona bądź ulec zabrudzeniu, które trudno potem wyczyścić; lub jeśli bezpieczeństwo i higiena pracy wymagają ochronnej odzieży z powodów sanitarnych lub technologicznych, a jej brak grozi uszczerbkiem na zdrowiu – przepisy są bezwzględne. Pracodawca przynajmniej raz w roku powinien zapewnić pracownikowi odzież BHP. Dla jasności – odzież ochronna BHP jest wymagana na tych stanowiskach, gdzie zachodzi ryzyko uszkodzenia ciała. Wyróżniamy odzież ochronną: chroniącą przed porażeniem prądem, biologiczną, chemiczną, termiczną, chroniącą przed mechanicznymi obrażeniami. Natomiast odzież robocza BHP chroni ciało i ubiór pracownika przed zabrudzeniami. Przy jednym i drugim przypadku pracownik może iść do sądu, jeśli pracodawca nie wywiąże się ze swych obowiązków w tym względzie. Odzież robocza dodatkowo, może być znakiem rozpoznawczym danej firmy.

Sprzęt i artykuły BHP

 Do sprzętu BHP zaliczamy buty ochronne i robocze (gumowe, foliowe, trzewiki), a także nakolanniki; czapki (letnie, zimowe, ochronne), kaski i hełmy ochraniające głowę, artykuły ochraniające oczy i twarz (okulary ochraniające), sprzęty ochraniające drogi oddechowe (maski) i ręce. Sprzęt musi spełniać wszystkie obowiązujące normy bezpieczeństwa. Z racji faktu, iż chodzi o ubrania czy sprzęty potrzebne w trudnych warunkach, materiały, z których są one wykonane, muszą być wysokiej jakości, aby były odporne na różnorodne uszkodzenia. Warto korzystać z wyrobów sprawdzonej firmy typu Logos S.C. Hurtownie Środków Czystości i BHP. Hurtownie BHP mają możliwość wykonywania zamówień indywidualnych. Ich sprzęty i artykuły opatrzone są certyfikatami.  W jej bogatym asortymencie znajdziemy także tablice ostrzegawcze czy inne artykuły BHP niezbędne w naszej firmie.

Opracowanie:
Toruń, Marii Skłodowskiej-Curie 73
tel. 56 658 84 74
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz