Materiał Partnera

Kim jest groomer, czyli wszystko, co powinieneś wiedzieć o fryzjerze dla zwierząt

Kim jest groomer, czyli wszystko, co powinieneś wiedzieć o fryzjerze dla zwierząt

Zawód groomera obecnie zyskuje na popularności w bardzo szybkim tempie. Dlaczego? Z całą pewnością przyczynia się do tego fakt, że coraz chętniej dbamy o swoje domowe zwierzęta – kupujemy ubranka, eleganckie obróżki, wysokojakościową karmę, pamiętamy o szczepieniach, dbamy o ich zdrowie (także psychiczne – wizyty u zoopsychologa) oraz o ich piękny wygląd.  Właśnie z tym ostatnim zadaniem zwracamy się do groomera, który odpowiedzialny jest za pielęgnację naszych pupili.

Na czym polega praca groomera?

Nazwa groomer wywodzi się od angielskiego słowa “to groom”, które oznacza „pielęgnować”. Groomer, bardzo często nazywany jest psim fryzjerem, ponieważ wiele osób kojarzy ten z zawód wyłącznie z pielęgnacją psiaków - nic bardziej mylnego. Groomer zajmuje się zarówno psami, jak i kotami czy królikami.  Warto też wspomnieć, że choć usługi fryzjerskie dla zwierząt stały się bardziej popularne od niedawna, zawód ten był już wcześniej dobrze znany osobom przygotowującym swoje czworonogi na wystawy.

Na czym dokładnie polegają usługi groomera?

Jego zakres zadań nie sprowadza się jedynie do szczotkowania sierści zwierząt. Do podstawowych usług fryzjera dla zwierząt zalicza się:

  • strzyżenie psów i kotów (według wzorców FCI lub na życzenie klienta)
  • wyczesywanie martwego podszerstka
  • trymowanie (usuwanie martwego włosa) stosowane u ras szorstkowłosych 
  • kąpiele dla zwierząt przy użyciu profesjonalnych i odpowiednio dobranych  kosmetyków (kąpiele pielęgnacyjne, lecznicze)
  • rozczesywanie kołtunów,
  • przycinanie pazurów,
  • czyszczenie uszu i depilacja kanału słuchowego
  • pozbywanie się insektów (pcheł, kleszczy). 
  • mycie zębów (zmniejsza ryzyko powstawania kamienia nazębnego), 
  • doradztwo klientom w pielęgnacji ich pupili (dobór fryzury, kosmetyków)

Warto także dodać, że niektóre salony oferują nawet masaże i kąpiele relaksacyjne, perfumowanie, farbowanie sierści, malowanie paznokci, a także tatuaże czyli wzorki wystrzyżone w sierści.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze groomera?

Wybierając salon groomerski, warto się o nim czegoś dowiedzieć, zanim oddamy w jego ręce naszego pupila. Przede wszystkim należy sprawdzić kwalifikacje groomera: czy ukończył jakieś kursy, szkolenia?  Kolejne bardzo ważne kwestie, które wymienia fryzjerka dla zwierząt z Salonu Groomerskiego strzyżenie i  pielęgnacja zwierząt domowych Magdalena Wiśniewska, to higiena w salonie,  używanie  kosmetyków renomowanych firm, właściwe podejście groomera do czworonogów, jak również to by wykonywał swoją pracę z miłości do zwierząt. Warto również dodatkowo zapoznać się z wyposażeniem salonu. Oczywiście najlepszą rekomendacją są zawsze dobre opinie stałych klientów, dlatego przed skorzystaniem z usług psiego fryzjera, warto się z nimi zapoznać.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz