Materiał Partnera

Kiedy warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego?

Kiedy warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego?
Prowadzenie własnej działalności przynosi korzyści, jednak wymaga podejmowania rozsądnych decyzji biznesowych na każdym etapie rozwoju przedsiębiorstwa. Żeby ograniczyć niepotrzebne wydatki, warto skorzystać z pomocy firmy zajmującej się doradztwem podatkowym i finansowym. Jakie korzyści z tego wynikają i na które usługi należy zwrócić szczególną uwagę?

Kiedy potrzebny doradca?

Doradca finansowy i podatkowy to osoba, która doskonale zna się na obecnie panujących przepisach prawnych i pomoże znaleźć korzystne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy. Korzystanie z jego pomocy jest szczególnie polecane wtedy, kiedy planujesz:

  • większą inwestycję w ramach swojego przedsiębiorstwa;
  • założyć, sprzedać lub zamknąć firmę;
  • pozyskać nowy zespół pracowników;
  • złożyć wniosek o dotację.

Tego typu sytuacje wymagają świeżego i obiektywnego spojrzenia osoby postronnej, jednak z usług doradcy warto korzystać na każdym etapie prowadzenia działalności, a zwłaszcza wtedy, kiedy pojawiają się jakiekolwiek trudne decyzje lub wątpliwości.

Profesjonalnym doradztwem i przeprowadzaniem audytów zajmuje się między innymi firma Alfa Audit & Advisory, której siedziba znajduje się w Warszawie.

Bieżące doradztwo

Bieżące doradztwo obejmuje przede wszystkim codzienne wydatki, jakie ponosi firma. Dotyczy to zakupu niezbędnych materiałów i sprzętów, a także wiąże się z opłatami np. w ramach ubezpieczenia lub obowiązkowych podatków. Profesjonalny doradca finansowy w swojej pracy wykorzystuje przede wszystkim wiedzę i doświadczenie. Jest w stanie odnieść się nie tylko do obecnej sytuacji firmy, ale także przewidzieć jakie korzyści lub straty może przynieść niewłaściwe zainwestowanie pieniędzy. Zdarza się, że właściciel firmy kupuje sporo niepotrzebnego sprzętu np. pod wpływem impulsu lub perswazji handlowców. Żeby uniknąć problemów finansowych i niepotrzebnej straty pieniędzy, każdy wydatek warto zatem przedyskutować z odpowiednio wykwalifikowaną osobą.

Prognozy i analizy finansowe

Jedną z kluczowych usług wchodzących w zakres doradztwa podatkowego i finansowego jest regularne przeprowadzanie audytów i przygotowywanie na ich podstawie prognozy i analizy finansowej. Dzięki temu można ułożyć strategię rozwoju firmy i biznesplan, który przyniesie ogromne korzyści. Audyty i analizy są polecane szczególnie w przypadku firm, które borykają się z problemami finansowymi. Umożliwiają szybkie i sprawne wdrożenie programów naprawczych i załatanie dziur finansowych. Wielu przedsiębiorców nawet nie zdaje sobie sprawy, że niepotrzebnie wydaje pieniądze, poprzez opłacanie nieobowiązkowych  i niepotrzebnych składek lub niewłaściwe inwestowanie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz