Materiał Partnera

Kamień dekoracyjny w aranżacjach wnętrz

Kamień dekoracyjny w aranżacjach wnętrz

Kamień to wytrzymały surowiec, który może przetrwać całe lata. To dlatego jest wykorzystywany do budowy domów, dróg czy wykonywania elewacji. Oprócz doskonałych parametrów technicznych charakteryzuje się także ponadprzeciętnymi walorami estetycznymi. Jest chętnie stosowany przez architektów zajmujących się projektowaniem wnętrz. Jak można wykorzystać kamień dekoracyjny do aranżacji pomieszczeń?

Dlaczego warto wybrać kamień dekoracyjny do wykończenia wnętrza?

Po pierwsze kamień jest niezwykle trwały i solidny. Trudno go zniszczyć, uszkodzić, a zabrudzenia można szybko usunąć. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że jest on też odporny na działanie wysokiej temperatury.

Może być dużo lepszym pomysłem na ozdobienie pomieszczeń niż mało efektownie prezentująca się tapeta. To rozwiązanie ponadczasowe i stylowe. Idealnie pasuje do tradycyjnie urządzonej przestrzeni. Dzięki swojemu minimalistycznemu wyglądowi kamień jest także świetnym pomysłem dla domów zaaranżowanych nieco bardziej nowocześnie, nawiązujących do skandynawskiej stylistyki.

Poza tym kamień dekoracyjny przykuwa wzrok. Na pewno zostanie zapamiętany przez gości odwiedzających tak wykończony dom czy klientów, którzy przychodzą do siedziby firmy.

Kamień dekoracyjny w salonie i przedpokoju

Kamień dekoracyjny może ozdabiać całe ściany. Jednak jeżeli pomieszczenie nie jest dość przestronne, lepiej zrezygnować z pomysłu wykończenia nim całego pokoju – efektem byłoby jego przytłoczenie. Zawsze znakomicie wyglądają za to szerokie, kamienne pasy umieszczone w wyeksponowanym miejscu ścianie. Sprawiają, że przestrzeń staje się bardziej dynamiczna, a co za tym idzie – interesująca.

Wobec tego, że kamień jest dobrym przewodnikiem ciepła, a także jest odporny na wyższą temperaturę, nadaje się idealnie do tego, aby stworzyć z niego wykończenie kominka. Nie można sobie wyobrazić lepiej wyglądającego paleniska.

Kuchnia – gdzie sprawdzi się kamień dekoracyjny?

W kuchni wcale nie muszą dominować płytki czy szklane panele. Na ścianie, nad blatem można zamontować płyty z kamienia. Każda gospodyni domowa szybko doceni ich niepowtarzalny urok.

Kamień dekoracyjny jest też surowcem, który doskonale wkomponowuje się w meble. Wyspa kuchenna pokryta dekoracją z kamieni to strzał w dziesiątkę. To samo dotyczy blatu stołu, który może mieć równie niebanalne wykończenie.

Łazienka a kamień dekoracyjny

Mimo że wiele osób podchodzi z dystansem do pomysłu wykorzystania kamienia w łazience, jest to coraz popularniejsza forma jej ozdobienia.

„Kamień dekoracyjny na ścianach w łazience powoduje, że każdy na co dzień może poczuć się jak w spa. Wybór odpowiednio kamienia gwarantuje też, że nie zagrożą mu ani wilgoć, ani woda” – mówi fachowiec z firmy ARTSTONEX Kamieniarstwo Budowlane.

Łazienka urządzona z zastosowaniem kamienia to doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy cenią trwałe, ale jednocześnie luksusowe i niesztampowe rozwiązania.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz