Materiał Partnera

Język niemiecki w biznesie - dlaczego warto go znać?

Język niemiecki w biznesie - dlaczego warto go znać?

Znajomość języków obcych niewątpliwie niesie za sobą same zalety - od ułatwienia komunikacji podczas pobytu za granicą aż do większych możliwości rozwoju kariery zawodowej. Choć największą popularnością cieszy się język angielski, to coraz więcej osób decyduje się na naukę języka niemieckiego, również niemieckiego w biznesie.


Nauka języka niemieckiego niesie za sobą wiele korzyści. Wśród nich jest przede wszystkim możliwość rozwoju zawodowego oraz podjęcia pracy za granicą. Nie tylko znajomość języka angielskiego może otworzyć drogę do osiągnięcia sukcesu zawodowego. Wiele polskich firm współpracuje z firmami niemieckimi, dlatego też znajomość właśnie niemieckiego może mieć duży wpływ na to, czy otrzymamy w danej firmie zatrudnienie. Nim jednak rozpoczniemy karierę zawodową, znając język niemiecki można rozpocząć studia w Niemczech. Nie dość, że są one tańsze niż w Polsce, to ukończenie studiów zagranicznych niesie za sobą większy prestiż. Jeśli jednak zapadnie decyzja o podjęciu studiów w kraju, zawsze istnieje możliwość udziału w popularnych w ostatnim czasie projektów umożliwiających studentom zagraniczne wyjazdy na okres na przykład jednego semestru. Tutaj znajomość języka będzie argumentem decydującym o zakwalifikowaniu się studenta do udziału w projekcie. Znajomość języka jest ważną kwestią również dla naukowców, a to dlatego że to właśnie niemiecki znajduje się na wysokiej pozycji w rankingu publikacji naukowych.


Coraz więcej osób decyduje się na naukę języka obcego w biznesie. Ta ścieżka edukacji jest dedykowana szczególnie osobom, które lubią język niemiecki, a swoją drogę zawodową wiążą z koniecznością znajomości tego właśnie języka. Specjalizacja język niemiecki w biznesie ma na celu przede wszystkim podniesienie kwalifikacji zawodowych. Osoby, które wybiorą się na tę właśnie specjalizację, uzyskują szansę nabycia umiejętności związanych ze swobodną konwersacją na tematy biznesowe, a ponadto nabycie umiejętności związanych z czytaniem tekstów biznesowych czy też możliwość wzbogacenia słownictwa z zakresu biznesu oraz zagadnień ekonomicznych. Udział w zajęciach z języka niemieckiego w biznesie to także ćwiczenia praktyczne, które przygotują kursanta do udziału w rozmowach czy negocjacjach.


Kursy języka niemieckiego w biznesie skierowane są szczególnie do osób, które znają język niemiecki na poziomie podstawowym, co oznacza, że potrafią komunikować się w codziennych sytuacjach, a także znają podstawowe zasady gramatyki.


Język niemiecki warto systematycznie udoskonalać. Taką możliwość daje Instytut Austriacki w Warszawie oferujący kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Instytut warszawa.oei.org.pl stawia sobie za cel osiągnięcie przez uczestników kursu sukcesu w nauce języka niemieckiego. Nauka odbywa się w sposób przyjemny, a zarazem efektywny. Uczestnicy mogą liczyć na wsparcie lektorów, również po zakończeniu kursów. W proponowanym przez Instytut Austriacki w Warszawie programie nauczania uwzględniane są życzenia kursantów. Warunkiem osiągnięcia sukcesu w nauce języka niemieckiego jest między innymi aktywny udział w zajęciach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz