Artykuł sponsorowany

Jakie są zalety przydomowych, powietrznych pomp ciepła?

Jakie są zalety przydomowych, powietrznych pomp ciepła?

Powietrzne pompy ciepła to urządzenia, dzięki którym możliwe jest efektywne pozyskiwanie energii cieplnej z otoczenia w celu ogrzania pomieszczeń lub wody użytkowej. Każdego roku w Polsce wzrasta liczba inwestorów, zainteresowanych tą technologią, dla których liczy się oszczędność i wydajność systemów ogrzewania. W naszym artykule wskażemy kilka najważniejszych zalet instalacji grzewczych opartych o pompy ciepła.

Energooszczędne i niezależne źródło ciepła

Jednym z podstawowych trendów nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego jest poszukiwanie alternatywnych, energooszczędnych źródeł ogrzewania. Pompy ciepła doskonale wpisują się w ten nurt, ponieważ zapewniają stałe dostawy energii cieplnej przy jednoczesnej redukcji kosztów ogrzewania do nawet 20-30 procent w porównaniu z kotłem gazowym. Jak podkreśla ekspert z firmy instalacyjnej POL-TEAM Król Włodzimierz, Król Maciej z Zakopanego, specjalizującej się w kompleksowym wykonawstwie instalacji grzewczych dla domu oraz biznesu:

Powietrzna pompa ciepła stanowi niezależne źródło energii cieplnej dla budynku, wystarczy podłączyć ją do instalacji elektrycznej. Nowoczesne modele tych urządzeń projektowane są zaś w taki sposób, by można było utrzymać niski pobór mocy, a tym samym – obniżyć rachunki za prąd.

Czystość i oszczędność miejsca w Twoim domu

Kolejnym wyróżnikiem instalacji, opartych o pompę ciepła, jest brak konieczności organizowania odrębnego pomieszczenia w formie kotłowni lub składziku na opał, które zwykle zabierają cenną przestrzeń użytkową budynku. Zamiast piwnicy pełnej urządzeń grzewczych, właściciele nowych domów zyskują dodatkowe miejsce na garaż, biuro lub piwnicę, nie muszą się też troszczyć o wynoszenie popiołu czy zabudowę nieestetycznych instalacji.

Zero spalin i oszczędność nieodnawialnych zasobów Ziemi

Alternatywne źródło energii, jakim jest pompa ciepła, zasysa ciepło z powietrza i nie potrzebuje w tym procesie żadnych paliw nieodnawialnych, takich jak: węgiel kamienny, gaz ziemny czy ropa naftowa. Nie ma zatem potrzeby ich wydobywania, transportowania ani dystrybucji, co sprawia, że ludzkość może zaoszczędzić duże zasoby surowców nieodnawialnych, a do atmosfery ziemskiej dostaje się mniej gazów spalinowych – dwutlenku węgla, tlenków azotu, siarki czy węglowodorów. Pozyskiwanie energii odnawialnej z powietrza przyczynia się zatem do zmniejszenia efektu cieplarnianego oraz redukcji ilości zabójczych dla ludzkiego zdrowia toksyn, tworzących rakotwórczy smog.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz