Materiał Partnera

Jakie są zalety powieszanych sufitów?

Jakie są zalety powieszanych sufitów?
Powieszane sufity to doskonałe rozwiązanie, które może być wykorzystywane zarówno podczas budowy nowego domu, jak i remontowania starszego budynku. Jest przede wszystkim szybkie w montażu i wszechstronne – sprawdzi się w domkach jednorodzinnych, biurowcach i budynkach przemysłowych. Czy dokładnie są powieszane sufity i jakie są ich największe zalety? 

Czym są podwieszane sufity? 

Podwieszane sufity to nic innego, jak konstrukcja z płyt gipsowo-kartonowych, które są montowane na specjalnych, stabilnych stelażach. Powszechnie metoda ta jest wykorzystywana w biurach i budynkach przemysłowych, ale coraz częściej można spotkać również w domach jednorodzinnych, jako wyjątkowo estetyczne wykończenie wnętrza. Należy jednak pamiętać, że stworzenie solidnego i ładnego podwieszanego sufitu wymaga wiedzy i umiejętności, dlatego powinna zająć się tym specjalistyczna firma, na przykład przedsiębiorstwo budowlane Houserwis, którego siedziba znajduje się w Nowym Dworze Gdańskim.  

Zalety podwieszanych sufitów 

Wśród najważniejszych zalet podwieszanych sufitów, które miały bezpośredni wpływ na ich popularność można wymienić przede wszystkim: 

  • Lekkość – są lekkie i nie obciążają konstrukcji budynku, a mimo tego bardzo trwałe 
  • Stabilność – odpowiednio zamontowane stelaże zapewniają stabilność całego sufitu. 
  • Wszechstronność – mogą być stosowane w niemal każdym budynku, od pomieszczeń inwentarskich, aż po ekskluzywne domy jednorodzinne. 
  • Ciekawą aranżację – na podwieszane sufity można zastosować rozmaite techniki aranżacyjne np. nakładać dekoracyjne tynki lub zamontować punktowe oświetlenie LED. 

Podwieszane sufity doskonale maskują nieestetyczną instalację, na przykład kable lub elementy rozbudowanej wentylacji, co jest niezwykle ważne w przypadku budynków firmowych i biurowców.  

Płyty gipsowo-kartonowe 

Warto wspomnieć, że płyty gipsowo-kartonowe mają szerokie zastosowanie w nowoczesnym budownictwie. Można je wykorzystać nie tylko do stworzenia podwieszanego sufitu, ale także ściany działowej, która będzie równie wytrzymała, co klasyczna murowana. Pomiędzy warstwami płyty gipsowej można umieścić materiały izolacyjne, na przykład wełnę mineralną, która zapewni izolację termiczną i akustyczną. W ścianach działowych wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych można bardzo łatwo ukryć instalację elektryczną, a na ich powierzchni zamontować gniazdka lub włączniki światła. Po pomalowaniu lub wykończeniu w inny sposób wizualnie nie różni się niczym od zwykłej ściany. Sposób ten jest o wiele szybszy od murowania i nie wymaga tzw. brudnej roboty.  W kilka godzin ściana może być wykończona i perfekcyjnie się prezentować.  

Opracowanie:
Kępiny Małe 43 lok. 2
tel. 531 334 639
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz