Materiał Partnera

Jakie są rodzaje materacy?

Jakie są rodzaje materacy?

Sen to jedna z najważniejszych czynności codziennych, jakie wykonujemy ze względu na to, iż jego brak bardzo źle wpływa na nasz organizm. Aby spało nam się wygodnie, potrzebne jest do tego bardzo dobre łóżko bądź materac, którego istnieje kilka rodzajów i różnią się one pod kilkoma względami, które mają wpływ na nasz sen. Podpowiadamy zatem, jakie są rodzaje materacy.

Materace piankowe

Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów materacy, jakie są obecnie dostępne na rynku. Materace piankowe możemy podzielić na kilka typów, które zależą od stopnia twardości. Ten typ materaca jest zdecydowanie polecany dla osób, które cierpią na wszelkiego rodzaju choroby związane z kręgosłupem, ponieważ pianka, z której wykonany jest materac, idealnie dostosowuje się do kształtu naszego ciała podczas snu. Do zalet materacy piankowych zaliczyć niewątpliwie możemy właśnie jego elastyczność, wysoką odporność na powstawanie wgnieceń, a także to, że są hipoalergiczne, antybakteryjne, przyjazne dla naszego kręgosłupa oraz posiadają właściwości zapobiegające powstawaniu pleśni, co również ma wpływ na nasze zdrowie.

Materace kieszeniowe (sprężynowe)

Jak sama nazwa wskazuje, jest to rodzaj materaca sprężynowego z tą jednak różnicą, iż w przypadku materaca kieszeniowego każda ze sprężyn znajduje się w osobnych kieszeniach, dzięki czemu są one wstanie generować tylko i wyłącznie punktowe podparcie. Jeśli chodzi o zalety tego typu materacy, to jest to na pewno wysoka wytrzymałość, sprężystość, a także wygoda podczas spania i zabezpieczenie postawy naszego ciała podczas snu, czego moglibyśmy nie uzyskać śpiąc na tradycyjnym materacu sprężynowym.

Materace lateksowe

Ten rodzaj materaca, podobnie jak wersja piankowa, jest bardzo przyjazny dla naszego kręgosłupa ze względu na to, iż znajdująca się w jego wnętrzu pianka lateksowa idealnie dostosowuje się do kształtu naszego ciała, dzięki czemu kręgosłup jest idealnie podparty, a nasze naczynia krwionośne również na tym zyskują, generując swobodny przepływ krwi w żyłach i nie doprowadzając na przykład do cierpnięcia kończyn. Zalety płynące z zastosowania tego materaca to na pewno wysoki komfort spania, a także brak bakterii, ponieważ materac lateksowy posiada właściwości antybakteryjne.

Materace hybrydowe

Są to materace, które łączą w sobie zalety materaca piankowego oraz sprężynowego (kieszeniowego), ponieważ właśnie z tych dwóch elementów są one wytwarzane. Jest to zdecydowanie materac zapewniający nam najwyższy komfort podczas snu choćby ze względu na to, iż jego grubość wynosi około 30 cm. Tego typu materace używane są w hotelach najwyższej klasy i stosować je można także na łóżkach typu Box.

Materace termoelastyczne

Tego typu materace dostosowują się do kształtu naszego ciała nie tylko pod wpływem ciężaru, ale także obecnej temperatury ciała, ponieważ wytwarza się je z termoelastycznej pianki. Poza tymi właściwościami materace termoelastyczne są również antybakteryjne oraz mają dobry wpływ na nasz układ krwionośny.

Materac wysokoelastyczny

Jest to typ materaca, który jak sama nazwa wskazuje, posiada bardzo dużą sprężystość oraz wytrzymałość ze względu na materiał, z którego jest wykonany, czyli pianki wysokoelastycznej.

Gdzie znaleźć odpowiedni materac?

W zasadzie odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta. Aby znaleźć odpowiedni dla nas materac, należy sprawdzić ofertę sklepu specjalizującego się w sprzedaży tego typu przedmiotów. Jednym z nich jest sklep DobreSpanie.pl, który posiada naprawdę bardzo szeroką gamę różnego rodzaju materacy, a jego pracownicy pomogą nam dobrać odpowiedni model dostosowany do naszych potrzeb.

Opracowanie:
Warszawa, al. Komisji Edukacji Narodowej 83 lok. U2
tel. 22 894 20 20
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz