Artykuł sponsorowany

Jakie pojemniki do segregacji odpadów nabyć - nowe czy używane?

Jakie pojemniki do segregacji odpadów nabyć - nowe czy używane?

W 2013 roku w życie weszła ustawa, która wymusiła na gminach zawarcie umów dotyczących wywozu śmieci ze specjalizującymi się w tego typu usługach firmami. Jak można się domyślić, przedsiębiorcy musieli dostosować się do nowych wymagań poprzez nabycie odpowiednich pojemników na odpady. Koszty takich inwestycji są niemałe i nie zawsze się zwracają. Dlatego warto zastanowić się nad alternatywnymi rozwiązaniami, które są zdecydowanie bardziej niskobudżetowe. Poznaj je.

Zakup nowych pojemników na śmieci

Obecnie odpady muszą być segregowane w specjalnie przeznaczonych do tego kontenerach. Oznacza się je kolorami niebieskim, żółtym, zielonym oraz brązowym i są one dedykowane odpowiednio dla papieru, szkła, plastiku oraz produktów biodegradowalnych (na przykład resztek jedzenia). W związku tym zakup wielu rodzajów pojemników generuje znaczne koszty. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, kiedy firma obsługuje duże osiedle lub spółdzielnię mieszkaniową. Oczywiście można zakładać, że nowe pojemniki na odpady są solidne, będą dobrze służyły przez długie lata, a ich wygląd będzie nienagannie schludny. Co jednak w sytuacji, kiedy przedsiębiorstwu nie uda się po raz drugi wygrać przetargu w gminie? Tysiące pojemników stanie się niepotrzebnych. W grę wejdą wtedy dwa rozwiązania. Pierwszą z nich jest składowanie kontenerów z nadzieją ich wykorzystania w przyszłości. Drugą natomiast stanowi ich sprzedaż za nie zawsze korzystną cenę. Jednak żaden z tych pomysłów  nie odbije się pozytywnie na budżecie firmy.

Dzierżawa pojemników używanych – sposób na uniknięcie niepotrzebnych strat

Pojemniki na odpady z tak zwanej „drugiej ręki” wcale nie muszą ustępować jakości nowym produktom. Firma P.H.U. IMPEX w swojej ofercie posiada używany asortyment, który tak samo świetnie nadaje się do składowania śmieci, jak ten jeszcze niewykorzystany. Brak pęknięć i szczelność to podstawowe wyznaczniki mówiące o przydatności do użycia pojemników. Dodatkowo dba się także o ich estetyczny wygląd. W tym celu, jeżeli zachodzi taka potrzeba, są one odmalowywane. Możliwość podpisania umowy dzierżawy na pojemniki używane jest przedsięwzięciem znacznie bardziej opłacalnym niż zakup nowych. Dzieje się tak dlatego, że jest ona zawierana wyłącznie na okres czasu, w którym pojemniki są potrzebne danej firmie. W przypadku, kiedy przedsiębiorstwu nie uda się zwyciężyć w przetargu, umowa nie jest przedłużana. Koszt miesięcznego wynajmu jest na tyle niski, że kupno nowych pojemników oraz ich ewentualna, późniejsza sprzedaż są nierentowne.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz