Materiał Partnera

Jakie konkretnie wyroby drewniane oferują tartaki?

Jakie konkretnie wyroby drewniane oferują tartaki?

Drewno jest wciąż jednym z najczęściej wybieranych surowców m.in. w budownictwie. Wykonuje się z niego wytrzymałe więźby dachowe, bez których niemożliwe jest stworzenie odpowiedniego pokrycia budynku. Z tego materiału pozyskuje się również wiele innych elementów wykorzystywanych w wielu branżach. Warto więc zapoznać się z ofertą tartaków – co konkretnie znajduje się w szerokim asortymencie produktów drewnianych?

Solidny dach i nie tylko

Skonstruowanie wytrzymałego i szczelnego domu jednorodzinnego w dużej mierze uzależnione jest od jakości pokrycia. Wykonanie dachu trudno wyobrazić sobie bez drewnianego szkieletu, czyli więźby dachowej. Stelaż ten przenosi wszelkie obciążenia z pokrycia, dzięki czemu stanowi odpowiednią ochronę nie tylko przed jego ciężarem własnym, ale również śniegiem czy wiatrem. Poszczególne komponenty, z których składa się więźba dachowa, dostępne są w ofercie renomowanych tartaków, takich jak np. MP Tartak Chudoba. Szeroki asortyment obejmuje także kantówki, które również wykorzystywane są m.in. w budownictwie. Tego typu wyroby są stosowane do wznoszenia różnego rodzaju konstrukcji drewnianych – dzięki zastosowaniu wytrzymałego surowca można z nich stworzyć w pełni funkcjonalne domki letniskowe, pergole, tarasy czy altany. Oprócz kantówek i więźb dachowych w ofercie renomowanych tartaków znajdują się też łaty czy inne elementy tarcicy. Ten asortyment drzewny wykonywany jest zarówno z drzew iglastych, jak i liściastych, dzięki czemu klient jest w stanie dopasować odpowiedni wyrób do indywidualnych preferencji.

Palety i meble 

Jednym z najpopularniejszych wyrobów drewnianych są palety wykorzystywane szeroko w transporcie. Ich stosunkowo spora wytrzymałość oraz uniwersalne rozmiary pozwalają na przewożenie nawet ciężkich ładunków w komfortowy dla firmy transportowej sposób. Muszą być jednak wykonane z odpowiedniego gatunku drewna – warto więc palety kupować jedynie w renomowanych tartakach. Tego typu zakłady zajmują się też produkcją mebli ogrodowych, które doskonale sprawdzą się na każdym terenie zielonym, zwiększając nie tylko jego funkcjonalność, ale też walory estetyczne i gwarantują naturalny, wyjątkowy wygląd. Należy jednak pamiętać, że wyroby drewniane oferowane przez tartaki muszą być we właściwy sposób przetransportowane do miejsca docelowego. Warto w takim wypadku nawiązać współpracę z tartakami świadczącymi kompleksowe usługi – obejmują one także impregnację czy suszenie drewna oraz jego transport z rozładunkiem. W tego typu miejscach można zatem nabyć wiele drewnianych elementów, które swoje zastosowanie mają nie tylko w budownictwie, ale też wielu innych branżach.
Opracowanie:
Zagwiździe, Lipowa 6
tel. 77 417 53 04
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz