Materiał Partnera

Jakie drzwi wejściowe wybrać?

Jakie drzwi wejściowe wybrać?

Drzwi wejściowe to bardzo ważny element naszego domu, o ile nie najważniejszy. To one witają naszych gości. Drzwi zewnętrzne muszą spełniać szereg wymogów jakie przed nimi stawiamy. Muszą przecież chronić nas i nasze rzeczy przed nieproszonymi gośćmi. Wpływają także na estetykę całego budynku.  Czym zatem powinniśmy kierować się i na co zwrócić uwagę podczas wyboru drzwi wejściowych do naszego domu. Dowiedz się, jakie powinieneś wybrać drzwi wejściowe do swojego domu.

Drzwi wejściowe - co jest ważne?

Dobre drzwi zewnętrzne muszą być szczelne, trwałe, ciepłe oraz ciche. W nowoczesnych drzwiach występuje wiele warstw, tak by znalazł się w nich materiał izolacyjny. Do wymagań, jakie stawiamy przed drzwiami, powinny należeć także ich wodoszczelność, izolacja termiczna i tłumienie hałasów dobiegających z zewnątrz. Na rynku istnieje wiele firm, takich jak np. Bogdał Tomasz PHU Bato, która w swojej ofercie posiada m.in. drzwi wejściowe. Będziemy mieć wówczas pewność, że drzwi te są wysokiej jakości.


Materiał

Najczęściej występującymi na polskim rynku drzwiami są drzwi wejściowe stalowe. Drzwi wykonane z takiego materiału zapewniają wysoką trwałość, są mocne, a przede wszystkim można je znaleźć w naprawdę atrakcyjnych cenach.

 Kolejnym rodzajem drzwi zewnętrznych są drzwi wykonane z PCW. Materiał ten charakteryzują dobre właściwości cieplne, a także łatwość z dopasowaniem ich do posiadanych okien czy rolet zewnętrznych. Przy stosunkowo niskich cenach, drzwi wykonane z tego materiału stanowią dobrą opcję dla osób, które nie chcą wydawać na drzwi fortuny.

Innym materiałem wykorzystywanym do produkcji drzwi wejściowych jest drewno. Jednakże drzwi wykonane z drewna wymagają grubego portfela potencjalnych klientów. Zaletą takich drzwi są natomiast dobre parametry cieplne. 

 Jeśli mówimy o najdroższych drzwiach jakie możemy kupić, to takimi drzwiami są te wykonane z aluminium. Są one dość chłodne, ale zapewniają najlepsze parametry izolacji termicznej.

Czy warto zdecydować się na drzwi wejściowe antywłamaniowe?

Drzwiami włamaniowymi określamy drzwi, które zapewniają 3 lub 4 klasę według skali antywłamaniowości. Takie oznaczenie drzwi stanowi prawdziwe wyzwanie dla potencjalnych włamywaczy, a nawet rzec by można, że są nie do sforsowania nawet przy wykorzystaniu profesjonalnych narzędzi. Dobre drzwi antywłamaniowe powinny posiadać certyfikaty, potwierdzających wysoka jakość ochrony. Wykonane one są z konstrukcji wzmocnionej stalowym ożebrowaniem oraz posiadają stalowe ramy. Zdecydowanie warto zdecydować się na drzwi wejściowe antywłamaniowe.  

Opracowanie:
Jędrzejów, Konarskiego 3
tel. 517 834 454
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz