Materiał Partnera

Jakie błędy są najczęściej popełniane podczas stylizacji brwi?

Jakie błędy są najczęściej popełniane podczas stylizacji brwi?

Brwi to oprawa oczu. One nadają twarzy kształt i mogą zupełnie zmienić jej wyraz. Błędy w stylizacji brwi prowadzą do postarzenia wyglądu, nadania grymasu złości lub dodania rysom zbyt twardego charakteru. Celem stylizacji jest przecież upiększenie, a nie zniekształcenie twarzy. Znajomość kilku prostych trików pomoże uniknąć niepożądanych efektów. O czym należy pamiętać?

Perfekcja nie zawsze jest dobra

W latach 90. popularne były bardzo cienkie brwi. Wiele kobiet kontynuuje modę z tamtego okresu, co poniekąd utrudnia pracę stylistce. Zawsze lepiej mieć za dużo włosków niż za mało. Jeśli nie ma się pewności co do jakiegoś włoska, lepiej go zostawić, niż się go pozbyć. Jeśli już dokonało się radykalnego zmniejszenia brwi, to stylistka Blamless Lash&Brow pomoże osiągnąć upragniony efekt i doradzi, jak ukryć wyrastanie nowych drobnych włosków. Ponadto należy pamiętać, że perfekcyjna linia nie zawsze jest dobra. Przesadna symetria może doprowadzić do uwypuklenia innych nierówności i mankamentów. Geometria jest niezwykle ważna, aby zachować proporcje twarzy, jednak próba stworzenia identycznych łuków może przynieść więcej szkody niż pożytku. Należy dokonać pomiarów, które pomogą zaprojektować idealny kształt brwi.

Intensywność nie oznacza przesady

Wiele kobiet stara się nadać brwiom i włosom ten sam kolor. To błędny sposób myślenia. U osób o ciemnych włosach lepiej sprawdzą się brwi o dwa tony jaśniejsze, które nie będą nadawać twarzy ciężkiego wyglądu. Bardzo jasne blondynki powinny zdecydować się na kolory z palety bliższej brązom, aby w naturalny sposób zaakcentować obecność łuków. Stylizacja brwi z użyciem henny pudrowej pozwala łączyć ze sobą kolory, by uzyskać upragniony efekt. Dostępna jest w kilku naturalnych odcieniach.

Malując brwi, nie należy zapominać o wypełnieniu ich w całości. Chodzi nie tylko o nadanie konturów, ale również o uzupełnienie luk. Dzięki temu staną się one bardziej wydatne. Nie należy też przesadzać w tym kierunku. Przesadnie zamalowane brwi stają się ciężkie i wyostrzają rysy twarzy. Kontury powinno się rozblendować, aby uniknąć efektu silnego odcięcia brwi od całości. Łagodne przejście będzie wyglądać bardziej estetycznie i naturalnie. 

Odpowiednie wyczesanie ich w jedną stronę dodatkowo sprawi, że będą mniej chaotyczne. Piękne brwi to świetna baza pod makijaż, jednak stworzenie ich to prawdziwa sztuka. Dlatego najlepiej oddać się w ręce artystki, która pomoże nadać piękny kontur twarzy.

Opracowanie:
Osiedle Poznańskie, Brzozowa 7
tel. 662 213 430
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz