Materiał Partnera

Jaki wózek widłowy wybrać?

Jaki wózek widłowy wybrać?
Wózki widłowe znacząco przyczyniły się do podniesienia wydajności pracy na magazynie. W zależności od zaistniałych potrzeb współcześni inwestorzy mogą dopasować ich właściwości do konkretnych wymagań. Zasadniczy podział wózków widłowych wynika z rodzaju zastosowanego napędu. Mowa tu o silnikach wysokoprężnych, benzynowych, gazowych oraz elektrycznych. Pojawia się zatem pytanie, dotyczące tego, które z rozwiązań można uznać na najlepsze?

Wózki widłowe wysokoprężne i benzynowe

Wózki widłowe wyposażone w silnik Diesla wciąż uważane są za jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Pomimo stosunkowo wysokiej ceny zakupu, szczególnie jeżeli chodzi o maszyny nowe, potrafią się one odwdzięczyć bardzo niskimi kosztami związanymi z ilością zużywanego paliwa. Wózki z silnikiem Diesla tego typu dysponują potężnym momentem obrotowym, co powoduje, iż są w stanie doskonale poradzić sobie z bardzo rozległym zakresem prac. Niemniej jednak ze względu na ilość wytwarzanych spalin, zdecydowanie powinno unikać się wykorzystywania ich w przestrzeni zamkniętej. Sporo do życzenia pozostawiają także wydatki, dotyczące naprawy i serwisu, aczkolwiek awaryjność udało się znacząco ograniczyć.

Jeżeli chodzi zaś o wózki benzynowe, to w zasadzie nie stanowią one rozwiązania konkurencyjnego dla jednostek wysokoprężnych. Spore zużycie paliwa, droga eksploatacja oraz brak możliwości wykonywania prac na halach i magazynach powodują, iż mamy do czynienia z jednym z najrzadziej spotykanych maszyn. Co zatem z wózkami elektrycznymi i gazowymi?

Wózki z napędem gazowym i elektrycznym

Wózki gazowe swoją bardzo przyzwoitą renomę zawdzięczają przede wszystkim czynnikom komfortowym w zakresie tankowania. Jako że zdecydowana większość z nich, świetnie współpracuje z gazem ze standardowej butli, w momencie wyczerpania się paliwa, wystarczy ją wymienić. Wózki tego typu mogą być stosowane w pomieszczeniach zamkniętych, aczkolwiek nie należy zapominać o konieczności zapewnienia odpowiedniej wentylacji. Zakup wózka elektrycznego to gwarancja cichej i wydajnej pracy, wspartej ogromną mocą maszyny. Są to wózki najtańsze i najłatwiejsze w utrzymaniu i jako jedyne stanowią słuszne rozwiązanie w zakresie pracy wewnątrz obiektów.

Akumulatory swobodnie wytrzymują od 8 do 10 godzin roboczych, dlatego nie trzeba przejmować się koniecznością częstego ładowania. Z największą ofertą wózków widłowych zetknąć można się u polecanych dystrybutorów, do których zdecydowanie zalicza się firma AMB. Wózki widłowe. Warto podkreślić, że bez względu na rodzaj wózka widłowego, jego zakup będzie niósł ze sobą określony zestaw wad i korzyści. Najważniejsze staje się to, aby być ich w pełni świadomym.

Opracowanie:
Olsztyn, al. marsz. Józefa Piłsudskiego 93c
tel. 89 533 93 72
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz