Artykuł sponsorowany

Jak zostać masażystą? Od czego zacząć?

Jak zostać masażystą? Od czego zacząć?

Zawód masażysty staje się coraz ważniejszy i bardziej potrzebny. Nie ma się czemu dziwić. Większość ludzi żyje dziś w stresie, prowadzi szybki tryb życia. Przez to coraz trudniej znaleźć moment na zadbanie o własne zdrowie oraz o harmonię ciała i duszy. Usługi masażu stanowią odpowiedź na te potrzeby. Jak stać się masażystą i czy warto skorzystać ze specjalnego kursu?

Kursy masażu – charakterystyka

Dziś najbardziej renomowane ośrodki szkoleniowe wychodzą z ofertą kursów masażu twarzy i ciała. To kompleksowa oferta nauki zabiegów manualnych różnego typu: od Kobido, aż po masaż gorącymi kamieniami. Poza tym można nauczyć się takich technik jak:

  • masaż bańką chińską,
  • tajski masaż stóp,
  • klasyczny masaż ciała i twarzy,
  • indyjski masaż głowy,
  • masaż Lomi Lomi Nui.

Wśród kursów polecanych w Bałtyckiej Akademii Masażu i Kosmetologii znajduje się ponadto poznawanie tajników kompleksowej terapii w problemach kręgosłupa. W ramach szkolenia uczestnicy mogą dowiedzieć się, jak pracować z tapingiem oraz w jaki sposób zastosować suche igłowanie.

Do oferty zalicza się ponadto kurs refleksologii.

Jakie kompetencje powinien zdobyć masażysta?

By zostać masażystą, potrzebne są predyspozycje manualne, ale przede wszystkim chęci. Podczas profesjonalnych kursów można nauczyć się większości przydatnych technik i metod, natomiast bardzo ważne jest pozytywne nastawienie uczestnika i pragnienie rozwoju.

Każda osoba, chcąca zostać masażystą, powinna bardzo dobrze znać anatomię twarzy
i ciała.
To absolutna podstawa. Dlatego na przykład we wspomnianej już Bałtyckiej Akademii Masażu i Kosmetologii, każdy czterodniowy kurs masażu jest poprzedzony wprowadzeniem teoretycznym. Uczestnicy, jeszcze przed rozpoczęciem szkolenia, muszą nauczyć się podstaw związanych choćby z funkcjonowaniem mięśni. Dzięki temu, gdy już odbywają właściwą naukę, mają w głowie niezbędną bazę wiedzy.

Ważne jest również to, by podczas przeprowadzania masażu przybrać odpowiednią podstawę. Ta sztuka pozwoli masażyście oszczędzać energię podczas wykonywania zabiegu i ograniczać potencjalne zmęczenie mięśni i stawów.

Na pewno pomagają również szkoły dwuletnie lub pięcioletnie studia. One także wspierają podstawy teoretyczne i praktyczne kandydata na dobrego masażystę.

Praktyka jest bardzo rekomendowana

Nie bez znaczenia jest, rzecz jasna, praktyka już po szkoleniu. Najlepiej zaraz po jego zakończeniu warto wykonywać masaż, choćby u osób z bliskiego otoczenia. W ten sposób szkoli się swój warsztat, by w przyszłości móc na tym zarabiać.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz