Materiał Partnera

Jaki masaż wybrać?

Jaki masaż wybrać?

Żyjemy szybko, pragniemy osiągać sukcesy i chcemy cieszyć się udanym życiem zawodowym. Mamy coraz mniej czasu dla siebie – zapominamy, co to znaczy odpoczynek. Przewlekły stres, który jest skutkiem takiego trybu życia, często prowadzi do napięcia mięśni, a praca biurowa do problemów z kręgosłupem. Jak sobie pomóc? Co możemy zrobić zarówno dla swojego ciała, jak i umysłu?

Obecnie coraz więcej osób docenia terapeutyczną moc masażu. Fachowe ręce masażystów potrafią zdjąć z nas ciężar tygodnia pracy, niwelują bóle, rozluźniają i pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Dlatego warto regularnie odwiedzać sprawdzony gabinet masażu. Zastanawiasz się, jaki rodzaj masażu najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku? Podpowiadamy!

Masaż relaksacyjny

Ten rodzaj masażu kierowany jest do osób przepracowanych, zmęczonych zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Pomaga odzyskać równowagę i energię do działania. Polega na zniesieniu napięcia nerwowo-mięśniowego poprzez użycie delikatnych technik. Ruchy masażysty są rytmiczne i spokojne. Jeżeli czujesz się przytłoczony nadmiarem obowiązków i zestresowany, godzinny seans w gabinecie masażysty pomoże Ci odzyskać utracone siły.

Masaż odchudzający

Najchętniej korzystają z niego panie, które pragną wyszczuplić i ujędrnić sylwetkę oraz pozbyć się cellulitu, zwłaszcza przed wyjazdem na urlop. Zabieg polega na pobudzeniu krążenia limfy oraz krwi, co usprawnia oczyszczenie organizmu z toksyn. W trakcie masażu często wykorzystywane są olejki aromatyczne, które pozytywnie wpływają na efekt zabiegu.

Masaż Shiatsu

Wywodzi się z dalekiej Azji, a konkretnie – z Japonii. Polega na uciskaniu wybranych części ciała, dzięki czemu uwolniona zostaje energia. Masaż ma na celu przywrócenie równowagi. Zabieg jest delikatny, a masażysta używa zarówno palców, jak i całych dłoni. Sesja trwa zazwyczaj godzinę. Masaż ten najlepszy jest dla osób zmęczonych, zestresowanych, z obniżoną odpornością oraz z częstymi migrenami.

Masaż sportowy

Powinien stanowić rutynę w przypadku sportowców oraz osób regularnie trenujących. Masażysta używa sporo siły, żeby rozluźnić napięte mięśnie. Regularne sesje pomagają zapobiegać kontuzjom oraz likwidują skutki przetrenowania. Ponadto rozgrzewają i niwelują powstawanie zakwasów. Decydując się na konkretny zabieg, warto postawić na zaufanego masażystę, który ma bogate doświadczenie i zapewni nam masaż najwyższej jakości jak np. Usługi Masażu Metoda w Pszowie w województwie śląskim.

Masaż to rytuał, który gwarantuje relaks dla ciała oraz ducha. Po godzinnym seansie poczujemy się odprężeni, a dolegliwości bólowe zostaną znacząco zredukowane. Nieważne, czy wybierzesz masaż relaksacyjny, klasyczny czy limfatyczny – każdy rodzaj zapewni Ci godzinę odpoczynku od codziennych trosk, uwolni Cię od stresu i zniweluje napięcie mięśni.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz