Materiał Partnera

Jak zorganizować transport pracowników do Niemiec?

Jak zorganizować transport pracowników do Niemiec?
Podpisywanie umów z Niemieckimi inwestorami jest w Polsce popularną szansą na wyższe zarobki, szczególnie w szeroko rozumianej branży budowlanej. Delegując swoich pracowników, trzeba jednak pamiętać, aby zapewnić im odpowiednie zakwaterowanie oraz bezpieczny transport w obie strony. Który środek transportu najlepiej się sprawdzi i jakie są jego największe zalety? 

Pociągi i samoloty 

Podróż pociągiem jest wygodna, jednak należy pamiętać, że rzadko kiedy przewidywane są postoje na stacjach pośrednich. Jedną z największych wad pociągów jest oczywiście czas trwania przejazdu. Pomijając standardowe tempo pociągu, które zwykle nie przekracza kilkudziesięciu kilometrów na godzinę, bardzo często zdążają się różnego rodzaju opóźnienia. Pojawia się również ograniczenie w postaci transportu pracowników na dworzec kolejowy, a następnie z dworca w miejscu docelowym do motelu. Zdecydowanie szybszym rozwiązaniem jest samolot, jednak w tym wypadku również można wymienić kilka wad. Pierwszą z nich jest cena biletu, w niektórych okresach, takich jak okolice długich weekendów i świąt, koszty mogą wzrastać kilkukrotnie. Druga poważna wada to ściśle określona waga bagażu, po której przekroczeniu są naliczane dodatkowe opłaty. Podróż samolotem jest zatem polecana tylko w nagłych sytuacjach, kiedy nie ma czasu na zastosowanie alternatywnego środka.  

Wynajem busa 

Jednym z najbardziej polecanych rozwiązań jest wynajem busa wraz z kierowcą i to właśnie na ten środek transportu decyduje się większość przedsiębiorców organizujących delegację pracowników. Przewóz osób do Niemiec oferuje między innymi firma Eurotook, która funkcjonuje na terenie województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego.  

Zalety podróży busem z kierowcą: 

  • nie trzeba martwić się o zapewnienie zaufanego i doświadczonego kierowcy, jak ma to miejsce podczas wynajmu samego pojazdu; 
  • bus odbiera pracowników spod samego domu i transportuje prosto do miejsca docelowego; 
  • sporo miejsca na bagaże podróżujących; 
  • wygodne fotele umożliwiają relaks i drzemkę; 
  • nowoczesne pojazdy są wyposażone w dodatkowe udogodnienia, między innymi w postaci odtwarzacza DVD lub klimatyzacji.  

Podróż busem jest uznawana przede wszystkim za rozwiązanie komfortowe ze względu na indywidualne podejście do klientów. W przeliczeniu na osobę, koszty transportu niewiele różnią się od przejazdu pociągiem, a busy są o wiele wygodniejsze. Co więcej, decydując się wynająć usługę przewozu pracowników busem, zyskuje się pewność, że podróż będzie bezpieczna, gdyż profesjonalne firmy transportowe zatrudniają wyłącznie doświadczonych i odpowiednio wykwalifikowanych kierowców.  

Opracowanie:
Szczecin, Jagiellońska 73 lok. 20
tel. 606 823 298
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz