Materiał Partnera

Czy warto zdecydować się na pracę kierowcy międzynarodowego?

Czy warto zdecydować się na pracę kierowcy międzynarodowego?

Branża transportowa rozwija się w coraz szybszym tempie. Z każdym rokiem przewozimy coraz więcej towarów i częściej podróżujemy – również busami. W związku z rozwojem branży coraz więcej osób decyduje się na zawód kierowcy w międzynarodowym przewozie osób. Czy warto podjąć taką współpracę i na co trzeba się nastawić, decydując się na tego typu zobowiązanie?

Praca kierowcy w przewozie osób – warto?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że zawód kierowcy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Posiadanie prawa jazdy nie oznacza, że mamy predyspozycje do tego typu zawodu. Poruszanie się po drogach międzynarodowych wymaga skupienia, znajomości swoich możliwości, przepisów oraz samochodu, którym jedziemy. 

Mandaty na drogach międzynarodowych 

Jak wygląda sprawa mandatów? Kto ponosi za nie koszty? Zadaliśmy to pytanie firmie Tony Transport, która od ponad 10 lat zajmuje się międzynarodowym przewozem osób. Zazwyczaj mandaty na drogach zagranicznych pokrywa pracodawca, o ile uzna to za stosowne. Co może spotkać uczestnika ruchu drogowego poza tym? Trzeba być przygotowanym na nagłą awarię samochodu czy agresywnych klientów, a to tylko kilka rzeczy, które przydarzają się osobom decydującym się na pracę w międzynarodowym transporcie. Jakie jeszcze umiejętności powinien posiadać kierowca? Należy również znać język obcy w stopniu komunikatywnym, tak aby móc porozumieć się np. na stacji benzynowej.

Wypłata warta zachodu

Praca kierowcy w międzynarodowym transporcie to nie tylko minusy. Największym plusem jest wypłata. Chociaż stawka na umowie o pracę może być bardzo zbliżona do umowy kierowcy pracującego na trasach polskich, tak tu można liczyć na wiele dodatków, które zwiększą miesięczny dochód, jak np. ryczałt noclegowy podnoszący pensję o 200 zł za jedną noc spędzoną w samochodzie. Jednak jak się okazuje, trudno jest znaleźć kierowcę na tego typu trasach, który zdecyduje się na długotrwałą współpracę. Co na to wpływa? Przede wszystkim tęsknota za rodziną.

 

Opracowanie:
Zakrzewo, Dworcowa 20
tel. 664 204 204
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz