Jak zorganizować ferie z dzieckiem?

Jak zorganizować ferie z dzieckiem?

Ferie zimowe to dla dzieci długo wyczekiwany czas odpoczynku, a dla dorosłych… często powód do zmartwień. Jak zorganizować dziecku czas, żeby nie nudziło się podczas dwutygodniowej laby? Czy wysyłać pociechę na białą szkołę? Coraz częściej rodzice postanawiają spędzać ten czas z dziećmi i decydują się na wspólny wypoczynek poza miejscem zamieszkania. To świetny pomysł szczególnie dla rodzin, w których dba się o pielęgnowanie wzajemnych relacji.

Zimowa przerwa to doskonała okazja na zacieśnianie więzi z dzieckiem, lepsze poznawanie jego marzeń, potrzeb i osobowości, a przede wszystkim jeden z niewielu momentów w roku, kiedy możemy całkowicie skupić się na czerpaniu przyjemności z bycia razem. Ponieważ w przeciwieństwie do wakacji terminy ferii zimowych różnią się w poszczególnych województwach, kurorty nie są przepełnione turystami i wreszcie można w nich porządnie odpocząć.

Rodzinne ferie nad morzem

Rodziny, które decydują się na wspólny wypoczynek zimą, coraz częściej mogą korzystać z rozmaitych ofert hoteli przygotowanych specjalnie na tę okazję. Program takiego rodzinnego urlopu w całości planuje i organizuje ośrodek wypoczynkowy, dzięki czemu z zasłużonego odpoczynku w pełni korzystają również dorośli.

Korzyści wspólnych wyjazdów

Zimowy wypoczynek z dala od miasta to nie tylko zwiedzanie i podziwianie krajobrazów. Jest to też szansa na rozwój umiejętności, kształtowanie zmysłu artystycznego dziecka i poszerzanie jego horyzontów. Okazją do tak wszechstronnego rozwoju jest dostarczanie dziecku rozmaitych bodźców, wprowadzanie niecodziennych aktywności i udział w zaskakujących wydarzeniach. Wiadomo, że różnorodność wrażeń i poznawanie, tego co inne, jest głównym motorem rozwoju. Reguła ta dotyczy z resztą również dorosłych.

Jak spędzać czas

Zwiedzanie jest pierwszym najbardziej oczywistym elementem rodzinnego wyjazdu. Niektóre ośrodki wypoczynkowe zapraszają na okres ferii specjalnych Gości, którzy zapewniają rodzicom dodatkowe wsparcie i inspirują do aktywnego poszukiwania najlepszych metod wychowawczych. Ciekawą formą wspólnego wypoczynku mogą być rozmaite aktywności prozdrowotne, jak nauka pływania, relaks w saunie, zajęcia gimnastyczne czy korzystanie z masaży. Jednak tym, co najlepsze w rodzinnych feriach, jest brak pośpiechu i beztroska, które pozwalają w pełni cieszyć się wydarzeniami pozornie błahymi, jak spokojny posiłek w gronie najbliższych.

Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz