Materiał Partnera

Jak zarabiać więcej prowadząc ciężarówkę?

Jak zarabiać więcej prowadząc ciężarówkę?

Kierowca ciężarówki to fach pozwalający na całkiem atrakcyjne zarobki. Jeśli zależy nam, by pensja była jak najwyższa, powinniśmy starać się poszerzać swoje kompetencje. Dzięki większej wiedzy i ukończonym kursom łatwiej zdobędziemy wyższą pensję. Najlepszym sposobem na podniesienie kwalifikacji są specjalistyczne kursy.

Nie tylko ADR

Kursami bardzo często wybieranymi przez kierowców są szkolenia ADR. Mają one wiele zalet – możliwość przewożenia towarów niebezpiecznych według pracodawców jest bardzo cenna, zwłaszcza w dużych firmach logistycznych. Jednak kursy ADR to nie jedyne rozwiązanie. Profesjonalny kierowca może wybrać wiele innych ścieżek rozwoju. Cenne mogą się okazać na przykład szkolenia dla kierowców przewożących osoby lub rzeczy – przydadzą się zarówno kursy doszkalające, jak i kursy które dadzą nam specjalne certyfikaty, potwierdzające nasze umiejętności. Taki dokument na pewno pozwoli nam zdobyć uznanie pracodawcy.

Co się opłaca?

Na pewno warto zrobić szkolenie pozwalające przewozić paliwa i inne towary oznaczone symbolem ADR. Na kursie dowiemy się, jak właściwie przewozić niebezpieczne produkty i substancje – a lista ich jest naprawdę długa – od dezodorantów po sztuczne ognie. Sam kurs nie kosztuje wiele – około 300 zł. To mądra inwestycja, bo brak dyplomu ze szkolenia ADR odbiera nam możliwość przewożenia bardzo długiej listy rzeczy częstych w transporcie. Warto też zdobyć możliwość przewożenia produktów spożywczych – będziemy w tym celu potrzebować książeczki zdrowia. Wielu kierowców decyduje się też zdobyć uprawnienia do prowadzenia dźwigu samochodowego – HDS. Ciekawym rozwiązaniem jest też kurs dla samochodów uprzywilejowanych – daje to kierowcy możliwość prowadzenia karetki, pojazdów straży pożarnej czy np. pogotowia technicznego.

Jak zapisać się na kurs?

Jeśli planujemy zapisać się na kurs poszerzający nasze kompetencje, rozejrzyjmy się za dobrą, sprawdzoną firmą. Najlepiej, jeśli poleci nam ją kolega po fachu. Taki dodatkowy kurs to zwykle wydatek kilkuset złotych, który z pewnością szybko nam się zwróci. Bardzo dobre, fachowo prowadzone kursy dla kierowców organizuje firma Trawers-ADR. Kursy, Szkolenia. Katarzyna Adrianowicz.  Przedsiębiorstwo zajmuje się też fachową obsługą firm transportowych – od doradztwa, przez szkolenia, aż po wykonywanie planów ochrony towarów niebezpiecznych dużego ryzyka. Jeśli sami mamy wątpliwości, czy zapisać się na taki kurs, możemy spróbować przekonać pracodawcę, by wykupił szkolenie dla całej załogi. Wyższe kompetencje pracowników to dla każdego przedsiębiorstwa czysty zysk – nowe kwalifikacje kierowców pozwolą na realizację nowych, lepiej płatnych zleceń.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz