Materiał Partnera

Jak wynająć motocykl? Procedury krok po kroku

Jak wynająć motocykl? Procedury krok po kroku

Pojazdy mechaniczne to nie tylko duże udogodnienie, ale też mnóstwo frajdy. Ani z jednego, ani z drugiego nie trzeba rezygnować, nawet jeśli jeszcze nie mamy swojego samochodu czy motocykla, jest on w naprawie albo musiał zostać w domu, podczas gdy my wyjechaliśmy. Jeżeli pilnie potrzebujesz dwuśladu albo po prostu chcesz pojeździć, skorzystaj z wypożyczalni!

W jakich sytuacjach warto wynająć motocykl?

Wielbiciele jednośladów najchętniej by z nich nie schodzili. Niestety, są sytuacje, kiedy trzeba zostawić swój motocykl w garażu. Nie oznacza to jednak zupełnej rezygnacji z jazdy! Są przecież sieciowe wypożyczalnie motocykli! W jakich sytuacjach klienci korzystają z nich najczęściej? Odpowiada przedstawiciel Abacus Motorcycle Rental:

– Spotykamy naprawdę różne sytuacje. Najczęściej jednak z wypożyczalni korzystają osoby podróżujące turystycznie, które przybywają na miejsce innym środkiem transportu, a ukochany motocykl zostawiają w domu. Wynajmując pojazd, mogą cieszyć się doznaniami z jazdy w zupełnie nowym otoczeniu. Łatwiej też poruszać się im po nieznanym mieście, szczególnie gdy jest duże i zakorkowane. Nie muszą martwić się stanem komunikacji miejskiej czy cenami taksówek. Pewną grupę stanowią też osoby, które chcą zmienić motocykl i przed przesiadką na nowy przeprowadzają testy.

Wiele osób wzbrania się przed wynajmowaniem pojazdów z obawy o skomplikowane procedury, niejasne umowy, zasady wypożyczania, odbierania i zwrotu motocykla. Czy słusznie?

Jak wygląda procedura wypożyczenia motocykla krok po kroku?

Aby wynająć motocykl, trzeba znaleźć stronę WWW lub siedzibę firmy, która się tym zajmuje. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wypożyczalnia sieciowa, taka jak np. wspomniana Abacus Motorcycle Rental. Dzięki licznym oddziałom można np. wypożyczyć motocykl w Lublinie, a oddać go w Gdańsku. Sieciowe wypożyczanie motocykli zapewnia znacznie większą elastyczność.

Załóżmy, że zamawiamy motocykl do wynajęcia przez Internet. Na stronie znajduje się formularz, w którym wprowadzamy informacje o tym, czego potrzebujemy: datę oraz miejsce wypożyczenia i zwrotu pojazdu. Możemy wynająć motocykl na dzień albo nawet na rok.

Formularz daje nam też możliwość wyboru modelu motocykla. Dzięki temu możemy jeździć na maszynie, na jakiej naprawdę chcemy: podobnej do naszej własnej albo przeciwnie: zupełnie odmiennej – dla nowych wrażeń. Można też dobrać wyposażenie dodatkowe.

Następnie uzupełniamy formularz danymi osobowymi, wybieramy sposób płatności i akceptujemy regulamin. Po tak złożonym zamówieniu otrzymujemy wycenę i jeżeli wszystko jest w porządku, wynajem jest zatwierdzony.

Warto wiedzieć, że jako wynajmujący nie jesteśmy zobowiązani do płacenia ubezpieczenia OC. Nie musimy też martwić się kolizją, jeśli nie jesteśmy sprawcami. Jedyne, o co ma zadbać klient, to aby stan baku w dniu wynajmu i zwrotu był taki sam. Reszta to przyjemność z jazdy!

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz