Materiał Partnera

Jak wygląda egzamin na prawo jazdy oraz jak go zdać?

Jak wygląda egzamin na prawo jazdy oraz jak go zdać?

Owiany niesamowitymi opowieściami oraz ogromnym stresem. Bardzo ważny egzamin na prawo jazdy, mówią, że jeden z najbardziej stresujących egzaminów w życiu. Nie taki jednak straszny jak go malują. Co warto wiedzieć o egzaminie? O co zadbać przed nim, aby zwiększyć szanse na zakończenie go z sukcesem? Czy są na to sposoby? Podpowiadamy cenne wskazówki.

Jak wygląda egzamin na prawo jazdy?

Egzamin na praw jazdy składa się z części praktycznej oraz teoretycznej. Przede wszystkim test na prawo jazdy teoretyczny nie jest trudny, a raczej bywa podchwytliwy. O czym należy pamiętać? Test teoretyczny składa się z 32 pytań (w tym 20 pytań z wiedzy podstawowej, 12 z wiedzy specjalistycznej). Ważne informacje:

- jest tylko jedna poprawna odpowiedź w danym pytaniu
- nie ma możliwości powrotu do wcześniejszych odpowiedzi
- film przed pytaniem jest wyświetlany tylko jeden raz
- pytania wyświetlają się samoczynnie, kiedy minie czas przeznaczony na udzielenie odpowiedzi wyświetla się kolejne
- kursant ma 20 sekund na zapoznanie się z treścią pytania i 15 na odpowiedź w części podstawowej, a w części specjalistycznej 50 sekund na wyżej wymienione czynności
- aby zaliczyć egzamin teoretyczny należy mieć 68 punktów z 74 możliwych.

Instruktorzy z dobrej szkoły nauki jazdy będą stawiali Cię realnie z sytuacjami, z którymi możesz się spotkać w pytaniach.

Jak się uczyć, by zdać egzamin praktyczny?

Egzamin praktyczny składa się kilku części: losowanie czynności z zakresu kontroli technicznej pojazdu, jazda po placu manewrowym, jazda po drogach publicznych. Do egzaminu przygotowujemy się przez czas wszystkich godzin praktycznych. Warto więc wybrać dobrą szkołę, jak na przykład Kar Klub Aleksanda Szczerba. Warto też wykupić dodatkowe jazdy doszkalające, aby udoskonalić technikę jazdy. Dla własnego komfortu warto wybrać taką godzinę na egzamin, kiedy jest najmniejszy ruch w mieście. Warto zadbać też o siebie przed egzaminem, o ile to możliwe wyspać się, dobrze zjeść, oraz zrobić coś, co pomaga się odstresować, ale najważniejsze jest nasze podejście - myśl pozytywnie! Zaufaj swoim umiejętnościom, które nabyłeś podczas kursu na prawo jazdy. Przed samym samym egzaminem uporządkuj sobie w myślach kolejne kroki, które będziesz musiał wykonać,a podczas egzaminu - daj z siebie wszystko! Oczywiście rady nie gwarantują sukcesu, ale na pewno mogą w nim pomóc.

Opracowanie:
Jelcz-Laskowice, Oławska 18
tel. 600 717 151
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz