Materiał Partnera

Jak wygląda dokładna analiza spalin w samochodzie?

Jak wygląda dokładna analiza spalin w samochodzie?

Większość z nas z pewnością zauważyła, że w ciągu ostatnich kilku lat zaczęto przywiązywać dużą uwagę do ochrony środowiska. W Polsce za jedną z ważniejszych przyczyn pogarszającego się stanu powietrza uznaje się zanieczyszczenia, które wydobywają się z rury wydechowej samochodu. Obecnie profesjonalne warsztaty samochodowe posiadają w swojej ofercie możliwość analizy czystości spalin, które wydobywają się z rury wydechowej.

Jakie parametry będą podlegać pomiarom?

Obecnie istnieje wiele prac nad ustawą, która ma zakazać wycinania filtrów cząstek stałych lub dezaktywacji zaworów EGR w naszych autach. W dzisiejszych czasach takie czynności są bardzo często wykonywane, ponieważ brakuje efektywnej kontroli. Specjaliści z firmy S & S Ford uważają, że dokładny pomiar emisji tlenków azotu oraz cząstek stałych jest dość trudny do przeprowadzenia. Analiza spalin w samochodzie odbywa się przy pomocy dymomierzy bądź profesjonalnych analizatorów spalin, które zostały wyposażone w dymomierze. Dokładnie sprawdza się przejrzystość strumienia światła przez zawarte w spalinach cząstki sadzy. Obecnie większość nowoczesnych diesli z pewnością zmieści się w dopuszczalnym limicie zadymienia. Jednak będą one emitowały do atmosfery wiele rodzajów zanieczyszczeń, których nie wykryje dymomierz.

Jakie parametry będą podlegać pomiarom?

Jak możemy zauważyć, wykrywanie szkodliwych dla środowiska zanieczyszczeń, które emitują samochody, jest naprawdę skomplikowane. Oczywiście możemy udać się do profesjonalnego warsztatu, gdzie mechanicy dokonają usługi, jaką jest analiza spalin w samochodzie. Dużym problemem jest obecnie sprawdzenie, czy w rzeczywistości dany pojazd posiada filtr cząstek stałych, czy też został on wycięty. W sytuacji, gdy układ wydechowy nie nosi śladów ingerencji, sprawa jest prosta. Analiza spalin w samochodzie znajduje się w ofercie wielu warsztatów samochodowych. Obecnie rynek motoryzacyjny posiada rozwiązanie, które pozwoli wykryć, czy filtr nadal znajduje się w naszym samochodzie. Takie czynności wykonywane są przy użyciu specjalnego urządzenia, dzięki któremu można sprawdzić obecność wkładu filtra w obudowie. Analiza spalin w samochodzie jest bardzo ważna, ponieważ emisja szkodliwych substancji ma duży wpływ na stan naszego środowiska.

Opracowanie:
Kraków, Piastowska 20
tel. 12 636 17 20
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz