Materiał Partnera

Jak wybrać zakład pogrzebowy?

Jak wybrać zakład pogrzebowy?

Do zadań zakładu pogrzebowego oferującego kompleksowe usługi należy nie tylko złożenie do grobu, ale również organizacja i obsługa uroczystości pogrzebowej oraz przygotowanie ciała na ostatnią podróż. Dzięki temu w obliczu tragedii rodzina i bliscy mogą pożegnać ukochaną osobę, nie martwiąc się o sprawy organizacyjne. Aby pod wpływem szoku nie zapomnieć o ważnych drobiazgach, można zlecić organizację uroczystości specjalistom.

Dobry, czyli jaki?

Wybór zakładu pogrzebowego nie jest łatwy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto sprawdzić, czy firma oferuje kompleksową obsługę. Na rynku istnieją firmy, które zajmują się wyłącznie obsługą klienta, a urządzenie pogrzebu zlecają większym przedsiębiorcom. Warto wybrać firmy działające bez pośredników, gdyż pozwoli to na obniżenie kosztów i uniknięcie nieporozumień przy ustalaniu szczegółów uroczystości. Dobry dom pogrzebowy zajmuje się nie tylko pochówkiem, ale załatwia wszelkie formalności na cmentarzu oraz te w urzędach i firmach ubezpieczeniowych.

Na co zwrócić uwagę?

Emocje nie są dobrym doradcą. Zanim zatem decyzja o wyborze zakładu pogrzebowego zostanie podjęta, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Podstawowym kryterium wyboru nie powinna być cena usługi, a lokalizacja zakładu. Najlepiej, by znajdowała się blisko kościoła i cmentarza, co usprawni organizację. Ważne jest również, czy zakład organizuje transport zwłok, samochód do transportu musi spełniać określone wymagania sanitarne. Istotny jest również osprzęt dodatkowy: nowoczesne karawany, windy czy namiot pogrzebowy. Wpływ na wybór zakładu pogrzebowego ma również charakter samej uroczystości. Nie każdy dom pogrzebowy oferuje organizację pogrzebu w innym obrządku religijnym niż katolicki. Istotny jest również dostęp do krematorium – jeśli zwłoki mają być spopielone oraz chłodni. Warto postawić na domy pogrzebowe, które są też producentami trumien. W przypadku wydarzenia takiego jak pogrzeb, istotne jest podejście pracowników do klienta i czynnik ludzki – dobrze wyszkoleni i kulturalni ludzie z doświadczeniem. W dzisiejszych czasach niektóre domy pogrzebowe oferują również dodatkowe usługi: transport dla gości w czasie pogrzebu, kosmetykę i ubieranie zwłok, fotoreportaż pogrzebowy czy oprawę muzyczną. Tylko od rodziny zależy, na które z oferowanych usług się zdecyduje.
Wybierając zakład pogrzebowy, należy kierować się tym, czy dana firma oferuje wszystkie dodatki, z których chciałby skorzystać klient. Istotną kwestią jest również dostępność zakładu. Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji dowiedzieć się jak szeroki jest zakres świadczonych usług pogrzebowych i przede wszystkim poznać cenę organizacji uroczystości.

Opracowanie:
Kańczuga, Węgierska 78
tel. 693 371 670
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz