Materiał Partnera

Jak wybrać profesjonalnego optyka?

Jak wybrać profesjonalnego optyka?

Kilka lat temu konieczność noszenia okularów często była powodem do wstydu. Dawno już minęły czasu kiedy dzieci w szkole śmiały się ze swoich kolegów z wadą wzroku. Obecnie okulary są elementem mody. Warto jednak być ostrożnym i pamiętać, że okulary korekcyjne to produkt medyczny, który należy kupować w salonie optycznym. Skąd jednak wiadomo czy konkretny optyk jest najlepszym specjalistą?

Okulary dopasowane do każdego klienta

Okulary traktowane są jako jeden produkt, podczas gdy tak naprawdę jest to całość składająca się z dwóch części: soczewki i oprawki. Dobry optyk potrafi być doskonałym doradcą w tej dziedzinie, zwłaszcza jeżeli ma kilkunastoletnie doświadczenie. Jak wyjaśnia właścicielka salonu optycznego Optikal - Aldona Kałużna: „często oprawki doskonale prezentują się na wystawie, ale całkowicie nie pasują do danej osoby. Optyk jest osobą, która powinna nakierować klienta na właściwy trop poszukiwań”. W większości nowoczesnych salonów dostępne są dziesiątki różnego rodzaju opraw, a poszukiwania właściwego produktu trwają tak długo, aż klient nie będzie w 100% zadowolony z otrzymanego efektu. Czasem jest to pierwszy model zaproponowany przez optyka.Po czym rozpoznać, że masz do czynienia z dobrym optykiem?

Warto zwrócić uwagę na to, o co dopytuje optyk. Podstawowe pytania powinny dotyczyć trybu życia czy czasu spędzanego przed monitorem komputera. Może zdarzyć się, że specjalista będzie chciał obejrzeć poprzednie okulary. Wszystkie te czynności wykonują pracownicy salonu optycznego Optikal - Aldona Kałużna. W przypadku tego miejsca liczy się przede wszystkim pomoc klientowi, a nie tylko sprzedaż okularów.

Specjalista zawsze dopasuje odpowiednie szkła

Kolejnym aspektem podczas kompletowania okularów jest wybór odpowiednich soczewek. Wspomniane wcześniej pytania optyka również na tym etapie mają znaczenie. Osobom, które dużo czasu pracują na komputerze specjaliści polecają soczewki z filtrem neutralizującym nadmiar niebieskiego światła. W nadmiarze wpływa ono drażniąco na oczy.

Osoby z dużą wadą wzroku nie są już skazane na grube szkła. W ofercie salonów znajdują się tak zwane pocieniane soczewki – profesjonalnie nazywanie wysokoindeksowanymi. Grubość i ciężar szkła korekcyjnego może być zmniejszony nawet o połowę. Dzięki temu poprawiony zostaje komfort klienta, jak również sam efekt wizualny jest zupełnie inny.

Profesjonalny optyk pomaga nie tylko osobom z wadą wzroku

Powszechnie uważa się, że optyk pomaga wyłącznie osobom, które mają problem ze wzrokiem. Salon Optikal - Aldona Kałużna przygotował także ofertę dla osób, które chcą zadbać o swój wzrok i uchronić go przed szkodliwymi czynnikami zarówno latem, jak i zimą. Zbyt mocne słońce, jak i światło odbite od śniegu mogą mieć negatywny wpływ na oczy. W tym przypadku doskonale sprawdzą się okulary przeciwsłoneczne z odpowiednimi filtrami. Wykorzystanie soczewek polaryzacyjnych chroni wzrok przed nadmiernymi promieniami. Sprawdza się także w przypadku kierowców, którzy muszą podróżować w złą pogodę lub w nocy.

Opracowanie:
Praszka, pl. Grunwaldzki 10
tel. 34 359 19 23
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz