Materiał Partnera

Jak wybrać profesjonalną szkołę tańca towarzyskiego dla dorosłych?

Jak wybrać profesjonalną szkołę tańca towarzyskiego dla dorosłych?

Taniec towarzyski jest sztuką, którą powinien opanować każdy. Zwłaszcza osoby, które chciałby pochwalić się profesjonalnym i zachwycającym układem na swoim weselu lub podczas studniówki. Wiele szkół ma w repertuarze powszechnie znane i oklepane tańce, dlatego musisz zwracać uwagę nie tylko na umiejętności instruktorów, ale też unikatowość. Jak wybrać najlepszą szkołę tańca?

Osiągnięcia i sukcesy instruktorów

Jednym z podstawowych wyznaczników są indywidualne umiejętności instruktorów. Osoba doświadczona i startująca w konkursach potrafi szybko i sprawnie wykrywać i korygować błędy tańczącej pary, by układ wypadał perfekcyjnie. Wielu profesjonalnych tancerzy ma na swoim koncie liczne certyfikaty, które mogą potwierdzić mniejsze lub większe sukcesy na arenie polskiej, a czasami nawet międzynarodowej. Oczywiście brak dyplomów nie zawsze świadczy o nieposiadaniu umiejętności. Niekiedy instruktorzy tańca są uzdolnieni, ale traktują to wyłącznie jako własne hobby.

Prywatne portfolio szkoły

Drugim cennym źródłem informacji są portfolio przedstawiające próbki tańca. Niektóre szkoły oferują do wglądu nagrania z prywatnych lekcji, prezentujące poszczególne układy. Jest to jeden z najlepszych sposobów na ocenienie, czy dana szkoła faktycznie może pochwalić się ciekawymi i profesjonalnymi układami tanecznymi. W portfolio powinny znajdować się zarówno propozycje łatwe, jak i bardziej zaawansowane – w zależności od tego, na jakim poziomie znajduje się zainteresowana osoba. Klienci najczęściej poszukują unikatowych i łatwych pierwszych tańców weselnych, dlatego szukając najlepszej szkoły, warto popytać również znajomych, którzy mają to już za sobą.

To Ty musisz wiedzieć, czego oczekujesz!

Najważniejsze podczas wyboru szkoły tańca to wiedzieć, czego tak naprawdę oczekujesz. Jeśli jesteś osobą początkującą, której zależy po prostu na łatwych krokach, wybór może być jeszcze trudniejszy, gdyż większość tanecznych szkółek oferuje proste tańce weselne i studniówkowe. Musisz też pamiętać, że jeśli nie jesteś zadowolony z kursu – warto od razu zmienić szkołę. Profesjonalne studio taneczne Twój Pierwszy Taniec z siedzibą w Warszawie ma na swoim koncie wielu zadowolonych klientów. Lekcje odbywają się w sali lub domu klienta, w zależności od indywidualnych ustaleń.

Zanim zdecydujesz się na wybór szkoły tańca, warto sprawdzić, które układy najbardziej Ci się podobają. W Internecie istnieje wiele filmików, prezentujących tańce z najdalszych zakątków świata. Prezentując instruktorowi, co jest najbardziej w Twoim guście, zdecydowanie ułatwisz mu zadanie, co do wyboru odpowiedniego układu. Musisz też pamiętać, że taniec powinien być dostosowany do stroju, dlatego najpierw zastanów się, czy Twoja ślubna lub studniówkowa kreacja będzie pasowała.

Opracowanie:
Warszawa, Kobielska 88/92 lok. 59/60
tel. 513 424 580
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz