Materiał Partnera

Dlaczego warto przygotować pierwszy taniec z instruktorem tańca?

Dlaczego warto przygotować pierwszy taniec z instruktorem tańca?

Planując wesele, musimy mieć na uwadze także dobrze przygotowany pierwszy taniec, który stanowi ważna tradycję weselną. Jest to bardzo istotny punkt wesela, bowiem oczy wszystkich gości będą zwrócone przez te kilka wyjątkowych minut tylko na parę młodą. Należy zadbać więc, by ta chwila pozytywnie wyryła się w pamięci wszystkich zgromadzonych. Podpowiemy, jak to zrobić i dlaczego warto skorzystać w tym celu z pomocy profesjonalisty.

Ważna tradycja

Pierwszy taniec to symbol nierozerwalnego związku małżeńskiego, dlatego para młoda wykonuje go na tuż po zaślubinach- na samym początku wesela. Jest to moment ogromnej radości, ale i tremy, bowiem wszyscy goście stoją w kręgu i obserwują młode małżeństwo podczas całego przebiegu.

Dlaczego szkoła tańca

Przede wszystkim warto postawić na kurs w szkole tańca. Profesjonaliści będą nie tylko umieli nam świetnie doradzić lub wymyślić choreografię, ale przede wszystkim sprawnie przeprowadzą przez naukę i skorygują ewentualne błędy. Szczególnie cenna okaże się tego rodzaju pomoc, jeśli para młoda nie miała wcześniej za wiele wspólnego z tańcem. Będzie bowiem potrzebna nauka od podstaw (a nie każdy ma zdolności do samonauki). Poza tym instruktor tańca pomoże dobrać interesujący układ taneczny pod gusta taneczno – muzyczne młodej pary, co również stanowi nie lada wyzwanie, bowiem nie zawsze dysponujemy pomysłami na oryginalną, a zarazem możliwą dla nas do wykonania i efektowną choreografię. Na szczęście tancerze z KTT Zorba znają się na rzeczy i pomogą zarówno w doborze odpowiedniej piosenki jak i choreografii, która będzie idealnie współgrała z muzyką. Na pewno postarają się oni także o efektowne kroki i nauczą wszystkiego ,,kroczek po kroczku’’. Szkoła tańca dysponuje również dużym parkietem z lustrami, czego zazwyczaj brakuje nam przy samodzielnej nauce tańca z płyt dvd w domu. Ponadto, co instruktor to instruktor. Nauka z nim przebiegnie sprawniej i w miłej atmosferze.

Przebieg kursu

Kurs powinien składać się z minimum pięciu lekcji- w zależności od choreografii, umiejętności pary oraz jej indywidualnych potrzeb. Koszt jednej lekcji to średnio od 30 zł od osoby w zależności od wybranego pakietu, więc całkowita suma, jaką będziemy musieli przeznaczyć na naukę pierwszego tańca, raczej nie zrujnuje naszego weselnego budżetu. Warto więc złożyć sprawę w ręce profesjonalistów, aby uczynić ten jeden jedyny dzień w życiu niezapomnianą i niepowtarzalną pamiątką dla nas i przyszłych pokoleń. Takie rozwiązanie da nam również poczucie bezpieczeństwa i zminimalizuje radykalnie ryzyko ewentualnych wpadek podczas występu.

Opracowanie:
Częstochowa, gen. Sikorskiego 56
tel. 604 182 277
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz