Materiał Partnera

Jak wybrać odpowiedniego weterynarza dla naszego pupila?

Jak wybrać odpowiedniego weterynarza dla naszego pupila?

Gabinety weterynaryjne przeżywają prawdziwe oblężenie. Jest tak z powodu wzrostu świadomości właścicieli różnych gatunków zwierząt o tym, że ich pupile wymagają stałej opieki weterynaryjnej. Do lecznic dla zwierząt zgłaszają się osoby z psami, kotami, gryzoniami, a także gadami. Tylko najlepsze gabinety są w stanie udzielić pomocy zdrowotnej w bardzo szerokim zakresie.

Weterynarz z kwalifikacjami i renomą

Bez względu na to, czy posiadasz jednego pupila (pies, kot, królik, gad, gryzoń), czy całą hodowlę np. rasowych psów, powinieneś dobrze wybrać odpowiedni gabinet weterynaryjny. Pamiętaj, że najlepsze lecznice dla zwierząt charakteryzują się posiadaniem specjalistycznego sprzętu, zatrudnianiem wykwalifikowanych weterynarzy, a także odpowiednim podejściem do zwierząt i ich właścicieli (warto wybierać mniejsze ośrodki). Lekarz weterynaryjny powinien zawsze dokładnie poinformować Cię o stanie zdrowia zwierzęcia – nawet proste pytania właścicieli powinny być traktowane poważnie. Najważniejsza w zawodzie weterynarza – oraz istotna przy jego wyborze – jest miłość do zwierząt. Każdy lekarz tego typu powinien wykazywać się delikatnością wobec zwierzęcia oraz starać się zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa wraz z bezstresowym leczeniem. Taką praktyką i zamiłowaniem do zwierząt charakteryzuje się często polecany Gabinet weterynaryjny Figaro z Warszawy.

Leczenie zwierząt

Opieka weterynaryjna powinna obejmować nie tylko chore zwierzęta, ale również musi zakładać profilaktykę oraz badania kontrolne. W przypadku psów i kotów powinny one odbywać się przynajmniej raz w roku (najlepiej 2-3 razy do roku). W dobrym gabinecie weterynaryjnym uzyskasz też specjalny kalendarz szczepień Twojego pupila (w przypadku szczeniaków powinien to być 6, 9, 12, 12-16 tydzień życia, a następnie szczepienie po roku – na parwowirozę, nosówkę, chorobę Rubartha i wściekliznę). Bardzo ważnym działem lecznictwa psów i kotów jest endokrynologia – zajmuje się gruczołami, a także hormonami. Istotna w takich przypadkach jest diagnostyka laboratoryjna: badania krwi, moczu, zeskrobiny, wymazy, BAC, histopatologia. Warto wiedzieć, że dobry weterynarz zajmuje się również prowadzeniem ciąż zwierząt, a także zabiegami chirurgii miękkiej – usuwaniem nowotworów, plastyką skóry, ciałami obcymi w przewodzie pokarmowym, czy też sterylizacją i kastracją psów oraz kotów.

Dodatkowe usługi

Bardzo ważne przy wyborze odpowiedniego weterynarza jest określenie czy jest on w stanie zaoferować nam dodatkowe usługi weterynaryjne w tym zabiegi pielęgnacyjne. W dobrych placówkach wykonasz strzyżenie zwierząt zarówno tych o krótkiej jak i długiej sierści – kotów, psów czy królików. Bardzo ważne jest również to, czy weterynarz jest w stanie zaproponować odpowiednią dietę dla zwierzęcia – zwłaszcza, kiedy nasz mniejszy przyjaciel jest chory. Innymi usługami placówek weterynaryjnych, z których powinieneś skorzystać, jest czipowanie (psów i kotów), a także wydawanie paszportów dla zwierząt. W przypadku wyjazdu za granicę jest to bezwzględnie konieczne.
Opracowanie:
Warszawa, Kuratowskiego 6
tel. 22 842 86 60
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz