Materiał Partnera

Jak wybrać fototapetę do pokoju dziecięcego?

Jak wybrać fototapetę do pokoju dziecięcego?

Uśmiech na twarzy dziecka jest bezcenny, a niekiedy wystarczy drobnostka, aby sprawić maluchowi wielką radość. Sposobem na to może być stworzenie dla niego wymarzonego pokoju, w którym będzie chętnie spędzał czas na nauce i zabawie. Aby szybko i małym kosztem zaaranżować pomieszczenie dla najmłodszego członka rodziny, można wykorzystać niebanalne fototapety. Jak wybrać najlepszą?

Jaka tapeta najlepiej sprawdzi się w dziecięcym pokoju?

Fototapeta, która ma zostać zamontowana w pokoju dla dzieci, musi spełniać określone wymagania. Przede wszystkim nie może być wyprodukowana z materiałów szkodliwych dla zdrowia. Powinna także być całkowicie bezwonna. Dzięki takiej tapecie można stworzyć bezpieczną przestrzeń dla każdego malucha.

Jak wiadomo, dzieci to specjaliści od robienia plam. Dlatego fototapeta dziecięca musi być łatwa w utrzymaniu jej w czystości. Po przetarciu wilgotną szmatką zabrudzenia powinny zniknąć z jej powierzchni. W innym przypadku na zawsze mogą pozostać na niej widoczne odciski rąk czy ślady butów.

W pokoju dziecięcym należy stosować elementy wystroju całkowicie bezpieczne, a przy tym efektowne, przykuwające wzrok najmłodszych. Fototapety na pewno spełnią oczekiwania maluchów, ale także ich rodziców. Ponadto ich odpowiednie zabezpieczanie gwarantuje, że będzie można łatwo usuwać z nich zabrudzenia” – mówi specjalista z Wielkoformatowej Drukarni Ekologicznej Ecoformat.

Fototapeta w pokoju dziecka – jaka będzie najlepsza?

Najlepsza fototapeta dziecięca to taka, która zachwyci najmłodszego domownika. Dlatego jej wybór powinien być uzależniony od wieku malucha, płci, a także jego zainteresowań i pasji.

Można zamontować ją już w pokoju niemowlaka. Świetnie sprawdzą się wtedy łagodne, pastelowe kolory, które wprowadzą do pomieszczenia wrażenie spokoju oraz harmonii. Taka fototapeta dla dziecka może przedstawiać na przykład chmury lub po prostu pasy czy groszki.

Wszystkie dziewczynki to małe księżniczki, dlatego na pewno docenią fototapetę prezentującą ich ulubione bohaterki z bajek. Natomiast chłopcy, mali miłośnicy motoryzacji, będą oczarowani, jeżeli na ścianach w ich pokoju pojawią się samochody rajdowe czy ciężarówki.

Dzieciom w wieku szkolnym można zaproponować fototapetę przedstawiającą zwierzęta, mapę kuli ziemskiej lub wybranego kontynentu. Dobrym pomysłem jest też boisko piłkarskie czy do koszykówki, które mogą zostać umieszczone na największej ze ścian.

Wybór fototapet dla dzieci jest ogromny. Warto dlatego zasugerować się opinią najmłodszych i zaprosić je do wspólnego urządzania pokoju.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz