Materiał Partnera

Jak wybrać dobre spodnie snowboardowe?

Jak wybrać dobre spodnie snowboardowe?

Odpowiednie spodnie do jazdy na desce snowboardowej powinniśmy dobierać podobnie jak kurtkę do sportów zimowych – zanim zdecydujemy się na konkretny model, odpowiedzmy sobie najpierw na pytanie, jak często będziemy z tej odzieży korzystać. Ważne jest, czy będą to spodnie do jazdy amatorskiej, czy może szykujemy się do profesjonalnych wypraw po stokach? Moda na spodnie do sportów zimowych uległa przez lata sporym zmianom: spodnie z lat 90. były bardzo długie i wpuszczane w but. Część narciarzy i snowboardzistów miłowała się w spodniach obcisłych, które nazywano „breechesami”. Nowoczesne spodnie wyglądają zdecydowanie inaczej: dopasowują się do kształtu naszej sylwetki i pracują z naszym ciałem. Teoretycznie nie ma dużej różnicy między spodniami narciarskimi a snowboardowymi, w praktyce jednak miłośnicy jazdy na jednej desce wybierają spodnie luźniejsze, bardziej obszerne i posiadające większą ilość kieszeni. Jak wybrać dobre spodnie dla siebie?

Dobry materiał do podstawa

Wysokiej jakości odzież dla miłośników sportów zimowych jest szyta z bardzo solidnych materiałów, które stanowią barierę dla wiatru, zimna i wilgoci. Wykorzystanie nowoczesnych technologii – hydroaktywnych membran poliuretanowych – sprawia, że woda nie przenika przez materiał do środka, ale pozwala uchodzić wilgoci na zewnątrz, co zapewnia wyjątkowy komfort. Ciśnienie, jakie wytrzymuje membrana, określana jest w milimetrach słupa wody lub atmosferach, a przenikanie potu (oddychalność) wyraża się w g/m2/24h. Powinniśmy wybierać spodnie producenta, który jasno określa te parametry. Spodnie powinny być uszczelnione na szwach, a nogawki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Jeśli kupujemy spodnie z szelkami, warto przyjrzeć się uważniej klamrom – muszą być solidne. Spodnie bez szelek powinny mieć natomiast odpowiednią regulację pasa – mówi nam przedstawiciel sklepu NartyKrakow.pl.

Podstawowe wyposażenie snowboardzisty

Poza spodniami do jazdy na snowboardzie potrzebnych nam jest jeszcze kilka ważnych elementów. Podstawą są oczywiście buty, które po zasznurowaniu powinny solidnie trzymać naszą stopę, by nie poruszała się na wszystkie strony. Warto wybrać buty snowboardowe z wyciąganą wkładką, którą można po zabawie na stoku bez problemu wysuszyć. Odzież snowboardowa nie powinna ograniczać naszych ruchów, więc kiedy kupujemy kurtkę, powinna być ona stosunkowo luźna, najlepiej z kapturem. Kolejny element podstawowego wyposażenia snowboardzisty są dobre, nieprzemakalne rękawice ze wzmocnieniami i kask. Jeśli mamy wrażliwe oczy, dokupmy do zestawu także gogle. Z takim wyposażeniem śmiało możemy zaczynać przygody ze snowboardem!

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz