Jaką deskorolkę elektryczną kupić?

Jaką deskorolkę elektryczną kupić?

Latem lubisz aktywnie spędzać czas? Deskorolka elektryczna to nie tylko modny gadżet. To także sprzęt, który pozwoli szybko dotrzeć do wybranego celu. Dowiedz się, jaką deskorolkę elektryczną wybrać i na co koniecznie zwrócić uwagę podczas zakupów. Sprawdź, jaki model jest polecany początkującym, a na co powinni postawić bardziej zaawansowani.

Co to jest deskorolka elektryczna?

Deskorolka elektryczna to pojazd dwukołowy, który w przeciwieństwie do tradycyjnego sprzętu wyposażony jest w silnik akumulatorowy. Podobnie jak w klasycznym modelu jazda wymaga właściwego balansowania ciałem – przechylania do przodu i w tył, a także odpowiedniego naciskania stopami w celu skręcania. Niektóre modele są sterowane za pomocą pilota lub smartfona – w tym celu trzeba zainstalować specjalną aplikację. Deskorolka elektryczna z wyglądu przypomina segway, jednak nie jest wyposażona w drążek. Pojazdy tego typu poruszają się sprawnie i cicho, dlatego obecnie stają się coraz bardziej popularne.

Jaką deskorolkę elektryczną kupić i na co zwrócić uwagę?

Pojemność akumulatora i czas ładowania

Dobra deska elektryczna to koszt rzędu od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, dlatego zakup musi być przemyślany. Przede wszystkim zwróć uwagę na pojemność akumulatora. Większa pojemność to gwarancja, że zabawa nie skończy się tak szybko. Warto wybierać deskorolki o wyższej mocy, które pozwalają rozwinąć prędkość do 60 kilometrów na godzinę. Nie zapomnij sprawdzić też czasu ładowania – szybszy czas ładowania pozwoli szybciej powrócić do jazdy.

Prędkość i obciążenie

Równie ważna jest maksymalna prędkość, jaką sprzęt może osiągnąć. Tu warto kierować się tym, dla kogo deskorolka ma być przeznaczona. Dla dzieci polecane są wolniejsze modele do 15 kilometrów na godzinę. Droższe modele mogą osiągnąć prędkość nawet do 60 kilometrów, co gwarantuje świetną zabawę, jednak dla początkujących może być niebezpieczne. Jeśli poszukujesz deskorolki dla osoby dorosłej, zwróć uwagę na maksymalne obciążenie. Na rynku znajdziesz sprzęty o obciążeniu do 120 kg, więc nawet nadprogramowe kilogramy w postaci ciężkiego plecaka nie powinny stanowić problemu.

Rozmiar kół

Koła mają szczególnie znaczenie pod względem komfortu jazdy, a także tego, na jakiej powierzchni będziesz się poruszać. Do jeżdżenia na równej i płaskiej powierzchni wystarczą modele o niskich kołach. Jeśli jednak zależy ci na modelu, który będzie nadawał się do jazdy w terenie, koniecznie zwróć uwagę, by koła były dość wysoko zawieszone i miały gruby bieżnik. Poza tym im większe koła, tym stabilniejsza pozycja i łatwiejsza jazda. Z drugiej strony solidne koła to również dodatkowe kilogramy, więc jeśli zależy ci na możliwości bezproblemowego przenoszenia deskorolki, zwróć uwagę na wagę sprzętu.

Stosunek jakości do ceny

Elektryczna deskorolka, która gwarantuje bezpieczną jazdę, powinna być solidnie wykonana. Przed wszystkim koła muszą być wykonane z materiałów wysokiej jakości. Ceny wahają się między kilkaset a kilka tysięcy złotych, dlatego zwróć uwagę na wszystkie możliwości, jakie daje wybrany sprzęt.

Atrakcyjne dodatki

Niektóre modele dostępne na rynku są wyposażone w dodatkowe udogodnienia, takie jak wbudowany głośnik, radio czy odtwarzacz mp3, które umilają codzienną jazdę i są atrakcją  szczególnie dla dzieci. Z praktycznych dodatków pomocny jest dobrze widoczny wskaźnik naładowania baterii.

Jaka deskorolka elektryczna jest najlepsza?

Wybierając deskorolkę elektryczną, warto zastanowić się, dla kogo będzie przeznaczona. W sklepach znajdziesz deskorolki dedykowane dla osób:

  • Początkujących – to modele, które nie rozwijają dużych prędkości i są idealne do jazdy po płaskim terenie. Są polecane szczególnie dla dzieci.
  • Zaawansowanych – są to deskorolki terenowe, które nadają się do jazdy nawet po nierównym terenie, np. po lesie, kamieniach. Mają wysokie zawieszenie i gruby bieżnik.
  • Ceniących wygodę – dla takich osób polecane są stabilne i większe deskorolki wyposażone w rączkę, czyli segway. Jazda na takiej deskorolce jest wygodniejsza i łatwiej utrzymać na niej równowagę. Na rynku znajdziesz też deskorolki z siedzeniem.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz