Artykuł sponsorowany

Jak wybrać bramę wjazdową?

Jak wybrać bramę wjazdową?

Brama wjazdowa na działkę ma zapewnić bezpieczeństwo i komfort użytkowników. Dokonując wyboru optymalnego modelu, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Należy sobie uświadomić, że będzie ona otwierana i zamykana nawet kilka razy dziennie. Musi być wygodna w użytkowaniu i trwała. Duże znaczenie ma jej wygląd. Co ważne, rodzaje bram różni ilość miejsca potrzebnego do pełnego otwarcia. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, wybierając ten produkt!

 

Najważniejsze czynniki przy wyborze bramy wjazdowej

Brama wjazdowa jest ważnym elementem posesji. Wybierając konkretny jej rodzaj, na ogół bierze się pod uwagę indywidualne upodobania oraz funkcjonalność danego modelu. Konieczne jest przeanalizowanie:

  • materiału, z jakiego jest wykonana brama,
  • konstrukcji wrót,
  • dopasowanie bramy do ogrodzenia oraz posesji,
  • komfortu i łatwości jej użytkowania.

 

Decyzja dotycząca wyboru określonego typu bramy powinna uwzględniać powyższe elementy już na etapie planowania ogrodzenia. Jest to konieczne, gdyż konstrukcja powinna pasować do kształtu działki i stylu, w jakim wykonano płot. 

Brama wjazdowa przede wszystkim nie może stwarzać zagrożenia i musi spełniać swoje podstawowe zadanie. Ułatwiać wjazd i wyjazd, a także ochronę posesji. Z tego powodu musi być wykonana z solidnego materiału, który jest odporny i trwały.

 

Najpopularniejsze rodzaje bram wjazdowych

Obecnie najpopularniejszymi typami bram wjazdowych są bramy przesuwne oraz skrzydłowe. Pierwszy rodzaj bram jest polecany głównie na większe działki. Jak podkreślają specjaliści firmy PDPDom, po otwarciu nie zajmują dużo miejsca na działce. Samochód może stać blisko niej, bez zakłócania jej działania. Można dobrać dowolną jej szerokość, uwzględniając jedynie ilość powierzchni przy ogrodzeniu, które pomieści skrzydło.

Na rynku można znaleźć dwa rodzaje bram przesuwnych:

  • samonośne – są zawieszone tuż nad ziemią. Przesuwają się dzięki wózkom jezdnym, montowanym na fundamencie nośnym,
  • szynowe – są przesuwane na rolkach, po szynie, która montowana jest w podłożu wzdłuż bramy. Szyny mogą zachodzić na część ogrodzenia, na stronę, na którą się otwiera brama.

 

Brama skrzydłowa jest modelem stosowanym od lat. Może mieć jedno lub dwa skrzydła, które są przymocowane do słupków umiejscowionych w fundamencie. Jedno skrzydło sprawdza się w przypadku długich podjazdów. Warto pamiętać, że jest ono zwykle ciężkie, duże i mało poręczne. Mniej miejsca zajmuje brama o dwóch skrzydłach. Jest ona doskonałym rozwiązaniem, gdy na posesji nie ma zbyt wiele miejsca.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz