Artykuł sponsorowany

Jak właściwie wyposażyć laboratorium?

Jak właściwie wyposażyć laboratorium?

Każde laboratorium musi posiadać niezbędny sprzęt i akcesoria, dzięki którym przeprowadzane badania będą miarodajne oraz precyzyjne. Należy zatem zadbać o to, by wszystkie produkty były wykonane z największą starannością. Ich jakość to gwarancja wytrzymałości nawet w bardzo trudnych warunkach, które przecież nierzadko panują podczas laboratoryjnych badań. Jak zatem wyposażyć laboratorium we właściwy sposób?

Mocne szkło

Jednym z najpopularniejszych laboratoryjnych sprzętów, którego większość z nas używała na lekcji chemii w szkole, jest pipeta. To szklana rurka, w której przenosi się lub odmierza ciecz – najprostszy jej wariant to tzw. pipeta Pasteura, zwężona na dole i jednorazowa. Bardziej rozbudowane produkty tego typu posiadają precyzyjną skalę, dzięki której łatwo odmierzyć odpowiednią ilość cieczy. Są to pipety miarowe i również wykonuje się je głównie ze szkła. Do laboratoryjnego sprzętu wykonanego z tego materiału zaliczyć można też kolby. Ich kształt jest doskonale znany i kojarzy się większości ludzi właśnie z badaniami – kuliste naczynie zakończone wąską szyjką jest dość charakterystyczne i nie sposób go pomylić. Z racji wykorzystania tych naczyń w rozmaitych procesach chemicznych czy badaniach laboratoryjnych, szkło, z którego są wykonane, musi posiadać specjalistyczne właściwości. Tylko najlepsza jakość gwarantuje bezpieczeństwo podczas korzystania z tego typu sprzętu, należy więc zaufać renomowanym producentom – firma Slinap z Łodzi jest dystrybutorem produktów z odpowiedniego szkła. Wyposażenie laboratorium to też szereg zupełnie innych, rzadko spotykanych sprzętów. Jakich dokładnie?

Dokładne pomiary

W każdym przeprowadzonym przez laboratorium badaniu nadrzędną wartością jest precyzja. Musi być ona najwyższa, by wykluczyć możliwość jakichkolwiek pomyłek. W dokładnym odmierzaniu niezbędnych składników pomaga waga laboratoryjna. Prostsze modele nie wymagają legalizacji, dzięki czemu można ich używać np. w biurze, szkole czy nawet kuchni, nieco bardziej zaawansowany sprzęt tego typu posiada specjalistyczne systemy pomiarowe, a dokładność jest kontrolowana przez mechanizm kalibracji wewnętrznej. Do właściwego zmierzenia temperatury niezbędny jest profesjonalny termometr – popularne urządzenia stosowane do domowego sprawdzenia gorączki kompletnie nie zdałyby egzaminu w laboratorium. Ciekawym produktem są termometry używane w przemyśle spożywczym – zakończone szpikulcem, którym dotyka się badanej powierzchni, precyzyjnie określając jej temperaturę. Jak się zatem okazuje, sprzęt laboratoryjny musi być wykonany z najwyższą starannością. Warto w tym aspekcie zaufać najlepszym sprzedawcom, którzy wyposażą laboratorium w niezbędne urządzenia wysokiej jakości.

Opracowanie:
Łódź, Limanowskiego 129
tel. 42 651 63 20
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz