Materiał Partnera

Jak wiele zależy od dobrej stolarki okiennej i drzwiowej?

Jak wiele zależy od dobrej stolarki okiennej i drzwiowej?

Wybór najlepszej stolarki budowlanej do naszego domu to nie lada wyzwanie, zwłaszcza, że producenci prześcigają się w ofertach, używając przy tym profesjonalnych pojęć, które bywają niezrozumiałe dla przeciętnego kupującego. Okna i drzwi mogą różnić się wariantami oszklenia, specyfiką materiałów na ramy stolarki i wieloma jeszcze innymi cechami, zatem błędy mogą się zdarzać. Dobra stolarka okienna zapewni nam korzystne warunki w pomieszczeniach.

Okna i drzwi w domu energooszczędnym

Mikroklimat wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych w dużej mierze zależy od tego, jakie okna i drzwi zewnętrzne oraz wewnętrzne wybierzemy, ale bardzo istotny jest także ich montaż. Ostatnio bardzo modne jest budownictwo energooszczędne, a tu wysoka jakość materiałów wykorzystanych do produkcji okien jest szczególnie ważna. Ale nawet parametry najlepszego okna ulegną pogorszeniu, jeśli nie będzie się przestrzegać zasad prawidłowego ich wstawienia w otwory w murze. W wypadku okien, zarówno ich parametry termiczne, prawidłowy montaż, jak i rozmieszczenie w budynku wpływają na to, jakie jest zapotrzebowanie na ogrzewanie poszczególnych pomieszczeń. Zatem wybór odpowiedniej stolarki okiennej o wysokich parametrach termicznych, zmniejsza straty cieplne, a także chroni wnętrze budynku przed przegrzaniem w czasie upałów. Wymagania dotyczące izolacyjności cieplnej budynku uwzględnione są w rozporządzeniu o warunkach technicznych, które jest przepisem wykonawczym do prawa budowlanego. Są to jednak wartości minimalne, które musi spełnić stolarka okienna w każdym budynku. Jeśli chcemy uzyskać warunki, które poprawią poziom efektywności energetycznej budynku, potrzebujemy parametrów przekraczających nawet te wymagania.

Dobre okna spełniają oczekiwania kupujących

Okna energooszczędne zbudowane są z szyb zespolonych podwójnych bądź nawet potrójnych, zaś przestrzenie między szybami wypełnione są gazami szlachetnymi. Szyba wewnętrzna pokryta jest powłoką niskoemisyjną, która odbija ciepło z powrotem do wnętrza pomieszczenia. Ramy okien, niezależnie od wykorzystanego materiału, tj. ramy okienne z PCV, okna aluminiowe czy okna drewniane muszą posiadać wysoką izolacyjność termiczną. Dobre okna, które można kupić u Izabeli Złoch Okna Drzwi Bramy, charakteryzują się także dobrymi właściwościami akustycznymi i przepuszczają także odpowiednią ilość światła słonecznego. Są także okna bezpieczne, antywłamaniowe, które można dodatkowo zabezpieczyć roletami okiennymi.

Opracowanie:
Siedlce, Szaloma Asza 2
tel. 792 888 377
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz