Materiał Partnera

Jak wiele mogą zmienić w domu tkaniny dekoracyjne?

Jak wiele mogą zmienić w domu tkaniny dekoracyjne?

Nie musimy przeprowadzać generalnego remontu, aby całkowicie odmienić wnętrze naszego mieszkania. Czasem wystarczy jedynie wprowadzić nowe dekoracje lub zmienić aranżację istniejących. Szczególnie duże pole do popisu dają nam elementy wykonane z tkanin – zasłony, poduszki oraz tapicerowane meble. To one decydują o stylu i wrażeniu, jakie wywoła pomieszczenie.

W salonie – reprezentacyjnie

Ważenie przestronności zyskamy dzięki meblom w jasnych barwach. Za ich sprawą też pokój będzie wyglądał słonecznie. To dobre rozwiązanie dla małych i zacienionych pomieszczeń – biel mebli powiększy je optycznie i rozjaśni. Nie znaczy to oczywiście, że nie sprawdzą się też w dużych przestrzeniach.

Z tego powodu to właśnie zestawienia białego koloru z innymi tak dobrze sprawdzają się w salonie, gdzie pozwalają stworzyć reprezentatywny, nowoczesny wystrój. Jeśli nie lubimy monotonii, możemy zdecydować się na połączenia kontrastowe. Jasne meble będą świetnie prezentować się na tle ciemniejszy ścian lub jaskrawych dekoracji do domu. Postawmy na żywe kolory przy wyborze tkanin zasłonowych oraz elementów takich jak poduszki dekoracyjne.

Szczególnie aranżacje okien dają szerokie pole w zakresie urządzania wnętrz. Bawiąc się materiałami o różnej fakturze, możemy tworzyć niezwykłe efekty, które będą decydować o stylu naszego salonu – czy będzie on wyszukany i elegancki na modłę dawnych salonów, czy też minimalistyczny i nowoczesny. W stworzeniu wnętrza odpowiadającego naszym pragnieniom pomoże nam Studio Dekoracji Przestrzeni Anny Szajewskiej.

W sypialni – przytulnie

Sypialnia nie musi być reprezentatywna. Oczywiście, musi się dobrze prezentować, nie jest to jednak jej główna funkcja. Tym, czym powinniśmy się kierować przy zmianie dekoracji, jest wygoda i przytulność. Sprawmy, aby nasze łóżko wyglądało jak najwygodniejsze łóżko świata.

Możemy osiągnąć to, odpowiednio dobierając poduchy i narzuty. Sama pościel też musi być przyjemna w dotyku.

W aranżacji sypialni też możemy bawić się materiałami. Najlepiej sprawdzą się tu miękkie i delikatne tkaniny. Na oknach możemy za to zawiesić nieco cięższe zasłony w ciemnych barwach – te zapewnią mrok, w którym problemem nie będzie nawet południowa drzemka lub późny niedzielny poranek. Niebanalnym dodatkiem będą chwosty – za dnia pozwolą nam wpuścić do pokoju słońce.

W pokoju dziecka – na wesoło

Pokój dziecka jest nie tylko miejscem, w którym śpi, ale także gdzie się bawi i uczy. Dlatego też jego wnętrze powinno być przyjazne i utrzymane w wesołych kolorach. Dobrym rozwiązaniem będzie skupienie się na dodatkach – gładkie ściany świetnie uzupełnią poduchy i pościel zdobione barwnymi wzorami. Zamiast dekoracyjnych zasłon wybierzmy raczej praktyczne  rolety plisowane.

Opracowanie:
Lublin, Jutrzenki 10 lok. 1a
tel. 781 710 712
Oceń artykuł (5)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz