Artykuł sponsorowany

Jak uzupełnić braki w uzębieniu? Laboratorium Techniki Dentystycznej Inż. Jacek Duda

Jak uzupełnić braki w uzębieniu? Laboratorium Techniki Dentystycznej Inż. Jacek Duda

Utrata zębów to zawsze duży problem. Nieważne, czy braki w uzębieniu pojawiły się w wyniku poważnego wypadku, chorób uzębienia czy starości, nigdy nie można ich lekceważyć. Wręcz przeciwnie – należy na nie jak najszybciej reagować. Protetycy tacy jak Inż. Jacek Duda mają wiele możliwości na zaradzenie temu problemowi. Dobór odpowiedniego rozwiązania jest w dużej mierze zależny od tego, jak dużo własnego uzębienia ma pacjent. Poznajmy kilka z najważniejszych rozwiązań protetycznych.

Utrata zębów… i co dalej?

Braki w uzębieniu niosą ze sobą bardzo poważne konsekwencje. Jakiekolwiek luki znacznie wpływają na zgryz, ponieważ zęby, które ze nimi sąsiadują, mogą się przesuwać lub pochylać. W takiej pozycji są o wiele bardziej podatne na próchnicę i nadmierny ucisk, przez co mogą szybciej się niszczyć. W najgorszym wypadku możemy utracić kolejne zęby. Ubytki utrudniają także żucie oraz poprawną wymowę.

Braki w uzębieniu – co robić?

Rozwiązaniem na powyższe problemy jest założenie uzupełnienia protetycznego. Choć wiąże się to z pewnym dyskomfortem, do którego przez pewien czas trudno się przyzwyczaić, gra jest z pewnością warta świeczki. Nie da się ukryć, że mała niewygoda w perspektywie uniknięcia wielu problemów zdrowotnych wcale nie brzmi tak strasznie.

W przypadku ekstrakcji zęba dobrym pomysłem są znane wszystkim implanty zębów. Taki implant pełni funkcję sztucznego korzenia, na którym może zostać odbudowany ząb. Jest bardzo wytrzymały oraz można go wszczepić od razu po ekstrakcji, co pozwoli uniknąć zaniku kości. To na nim można zamontować koronę.

Jeśli mamy braki w uzębieniu w ilości od 1 do 3 zębów sąsiadujących, idealnym rozwiązaniem dla nas mogą okazać się mosty. Jest to stałe uzupełnienie protetyczne składające się z kilku złączonych koron. Taką konstrukcję montuje się na filarach, którymi mogą być naturalne zęby lub implant. Jednak przed zamocowaniem jej wymagane jest oszlifowanie zębów filarowych. Dodatkowo mosty są wykonywane na podbudowie z różnych materiałów:

  • metalu i porcelany – połączenie porcelany z metalem to kompromis między estetyką a trwałością; niektóre osoby mogą być uczulone na metal, ale istnieje możliwość skorzystania ze złota,

  • cyrkonu – o wiele bardziej estetyczne rozwiązanie, jednakże nie charakteryzuje się tak dużą trwałością.

Zastanawiając się, jak uzupełnić duże braki w uzębieniu, każdy dobry protetyk od razu poleci protezy. Tutaj także jest bardzo duży wybór, gdyż pacjenci mogą wybierać między takimi materiałami jak:

  • akryl – najtańsza i mogąca spowodować zanik wyrostka zębodołowego opcja,

  • metal – protezy tego typu nazywane są szkieletowymi i opierają się na naturalnych zębach pacjenta,

  • acetal – wykonane z elastycznego materiału dają wygodę noszącemu,

  • nylon – podobne do acetalowych, ale szczególnie przydatne dla osób, które są uczulone na inne materiały.

Najważniejsze jednak jest, by doborem i zamontowaniem uzupełnienia zajął się doświadczony protetyk, który będzie doskonale wiedział, co robi. Co oferuje Laboratorium Techniki Dentystycznej Inż. Jacek Duda z miejscowości Tuchów?

Laboratorium Techniki Dentystycznej Inż. Jacek Duda

Laboratorium Techniki Dentystycznej Inż. Jacek Duda to zakład protetyczny oferujący szeroki zakres usług protetycznych. W pracowni protetycznej klienci mogą skorzystać z różnych usług, takich jak wstawianie protez zębowych, naprawa protezy zębowej czy produkcja protezy szkieletowej. Zespół doświadczonych specjalistów wyspecjalizował się w protetyce stomatologicznej i oferuje nowoczesne rozwiązania, takie jak mosty protetyczne, korony zębowe i protezy osiadające akrylowe, które zapewniają wysoki komfort użytkowania i trwałość na długie lata.

Opracowanie:
Tuchów, Zielona 21
tel. 600 966 655
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz